Aktualności

sowa na pomarańczowym tle

Każdego dnia ofiarować siebie… Dzień Edukacji w Borowiaczku

Pięknym mottem rozpoczynały się życzenia złożone Pracownikom przedszkola z okazji DEN od Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Śliwicach:

„Nauczycie…, to jedna z bardzo wyjątkowych postaci, na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarować to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom” 

dekoracja na stole

30 września 2021 r - Pasowanie w Borowiaczku

Tradycyjnie już od lat, w ostatni dzień września,  w Przedszkolu „Borowiaczek” odbyła się Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka Borowiaka.

Jest to jeden z najważniejszych dni w życiu przedszkola. To dzień, w którym dzieci, którzy rozpoczynają przygodę z Borowiaczkiem, stają się prawowitymi Przedszkolakami Borowiakami. Cóż się wydarzyło dziś?

nauczycieli z przedszkola z medalami

Złote medale dla nauczycielek "Borowiaczka"

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Złotym Medalem za Długoletnią Służbę i wyjątkowe osiągnięcia zostały odznaczone dwie nauczycielki Przedszkola "Borowiaczek"; pani Barbara Klimek oraz pani Arleta Glazik.

wejście do przedszkola

Cała naprzód !

Borowiaczek już rozpędzony! Na starcie już od pierwszego września stanęło 150 dzieci i cała załoga Borowiaczka. Za nami pierwsze rozpędzone tygodnie, za nami łezki rozstania i mocne bicie serca, nie tylko dzieci, ale również rodziców…za nami radość pierwszych spotkań po wakacjach.

Dzieci z grupy Kaczuszki z nauczycielką

Edukacja regionalna i nie tylko…

Czas w Borowiaczku szybko płynie i wiele się tu dzieje. Jeszcze we wrześniu miało miejsce pierwsze spotkanie Rady Rodziców, na którym jej członkowie mieli okazję bliżej dowiedzieć się o koncepcji przedszkola oraz określić czego oczekuje, będąc w Radzie Rodziców, czego się obawia i co ma do zaoferowania.

Uśmiechnięta dziewczynka

20 września Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

To był miły dzień....W każdej z grup zjawiła się pani dyrektor, Ilona Kiełpińska, by wszystkim Przedszkolakom złożyć życzenia z okazji Dnia Przedszkolaka. Z tej okazji, dzięki hojności naszych ubepieczycieli, mogliśmy obdarować każde dziecko odblaskową opaskę a oraz kolorowanką "Bądź bezpieczny na drodze. Podczas życzeń nie zabrakło dziecięcego uśmiechu oraz słodkiego cukierka, które dzieci z apetytem zjadły. Niespodzianką, było pójście za tajemniczym sznurkiem, który pojawił się w sali....Na końcu drogi dzieci odnajdywały nowe klocki i grę dla wspólnej zabawy w grupie. 

Zamknij menu
Wróć na początek strony