Bobry

zdjęcie grupy przedszkolaków

Bobry to grupa dzieci 4 i 5 letnich z przewagą pięciolatków. W naszej grupie dziewczynki stanowią większość. Do przedszkola uczęszczamy już drugi rok a w tym roku naszą grupę zasiliły nowe dzieci, z którymi bardzo szybko nawiązaliśmy koleżeńskie relacje. W naszej grupie dzieci są odważne, pomocne, uśmiechnięte, ciekawe świata, koleżeńskie i dobre.

dzieci niosą ciasto

Ciasto dyniowe.

Jak co roku w październiku Bobry przygotowały zdrowy ale też i słodki poczęstunek z dyni. Dzieci miały możliwość pod okiem nauczyciela samodzielnie od podstaw wykonać ciasto.

Dzieci stoją przy misce z kapustą.

Kiszenie kapusty.

W ramach edukacji regionalnej podczas zajęć edukacyjnych dzieci poznały warzywa, między innymi kapustę, którą następnie zamieniły w smaczny dodatek do obiadu.

dzieci na śniegu

Gimnastyka dla smyka.

Bobry to grupa, która aktywnie lubi spędzać czas, w zależności od aury panującej na dworze, gimnastyka jest nieodzowną częścią naszych zajęć. Są to nie tylko ćwiczenia gimnastyczne ale zabawy ruchowe rozwijające koordynację całego ciała i prawidłowy rozwój dziecka.

dzieci na tle muralu

Pierwszy miesiąc u Bobrów

Pierwszy miesiąc był dla Bobrów czasem nie tylko poznawania się z nowymi kolegami i koleżankami, ale też był czasem wspomnień z wakacji, poznawania zasad bezpieczeństwa nie tylko w przedszkolu, ale też poza nim oraz poznaniem naszych przepięknych Śliwic.

Bobry czekają w kolejce przy przedszkolnym bazarku.

Owocowe reagge.

Witaminki, witaminki… Bobry podczas wizyty na przedszkolnym bazarku zamieniły się sprzedających i kupujących, zakupiły owoce, przeliczały należne pieniążki, opisywały wybrane przez siebie produkty, oraz wykonały owocowe szaszłyki.

Bobry w mini skansenie borowiackim

Bobry w Wiosce Borowiackiej

Pod koniec kwietnia Bobry tak jak i pozostałe grupy wyruszyli na wycieczkę do Wioski Borowiackiej, która znajduje się w Nowym Suminie. Czekały tam na nich Panie z KGW, które powitały gości przepysznym kuchem. Po poczęstunku Bobry wybrały się na spacer, podczas którego poznały historię i ciekawostki wioski.

Zamknij menu
Wróć na początek strony