Bobry

zdjęcie grupy przedszkolaków

Grupa Bobry, to dzieci 4 letnie. W naszej grupie mamy 14 dziewczynek i 11 chłopców. Od września zaczęliśmy pierwszy rok przygód w przedszkolu "Borowiaczek", w tym roku będziemy poznawać przedszkole, siebie nawzajem, będziemy nawiązywać nowe relacje, uczyć się nowych rzeczy i trenować samodzielność oraz nauczymy się "Jak pokochać Bory Tucholskie".

Bobry w mini skansenie borowiackim

Bobry w Wiosce Borowiackiej

Pod koniec kwietnia Bobry tak jak i pozostałe grupy wyruszyli na wycieczkę do Wioski Borowiackiej, która znajduje się w Nowym Suminie. Czekały tam na nich Panie z KGW, które powitały gości przepysznym kuchem. Po poczęstunku Bobry wybrały się na spacer, podczas którego poznały historię i ciekawostki wioski.

Część dzieci pozuje do zdjęcia ubrana w różne akcesoria sportów zimowych

Bobry poznały sporty zimowe

W drugim tygodniu lutego Bobry podobnie jak wszystkie grupy przedszkolne poznały kolejne dyscypliny sportowe, tym razem były to dyscypliny zimowe. Każdego dnia Bobry zapoznawały się z nowym przedmiotem, który był nieodłącznym elementem jednej bądź nawet kilku zimowych dyscyplin sportowych, były to bardzo dobrze znane dzieciom sanki, ale też inne rzeczy takie jak narty, łyżwy snowboard czy kije do hokeja.

Dzieci trzymają stworzony przez siebie układ słoneczny

Bobry poznają wszechświat

W marcu Bobry poznały układ planetarny. Dzieci poznały nazwy planet, dowiedziały się różnych ciekawostek, porównywały ich wielkość, poznawały kolejność ich ułożenia na orbitach. Zajęcia miały na celu rozbudzanie zainteresowania przedszkolaków otaczającym wszechświatem  jak również wzbogacenie słownika czynnego na ten temat. 

Zdjęcie całej grupy "Boberków" z paniami i panią Dyrektor

Karnawał u Bobrów

Bal karnawałowy to dla dziecka jedna z najważniejszych imprez w życiu, bo tego dnia każdy może być kim chce- księżniczką czy też superbohaterem. W naszym przedszkolu -zgodnie z tradycją nie zabrakło i takiego świetowania, a świętowaliśmy podwójnie, bo nasz bal odbył się w Tłusty Czwartek więc było wesoło i słodko. Tego roku hasłem przewodnim na balu był pączek więc dzieci nie tylko zajadały się słodkimi pączkami, ale też bawiły się pączkowo w pączkowe zabawy

kolorowe wydmuszki jajek

Przygotowania do Wielkanocy

Przed Wielkanocną przerwą świąteczną Boberki ochoczo przygotowywały się do Świąt. Pierwszym zadaniem było sianie rzeżuchy następnie tuż przed Niedzielą Palmową przygotowały swoją mini palmę. Oczywiście nie zabrakło też malowania wydmuszek wszystkimi kolorami tęczy a odrobina brokatu dodała boberkowym pisankom pięknego blasku.

Dzieci, nauczyciele i rodzice przy choince

Bobry - Wigilia

W grudniu tuż przed świętami Bożego Narodzenia "Boberki" po raz pierwszy uczestniczyły w przedszkolnym spotkaniu wigilijnym. Czas ten był dla dzieci nie tylko oczekiwaniem na pojawienie się Gwiazdora, ale przede wszystkim był to radosny czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.

Zamknij menu
Wróć na początek strony