Bobry

zdjęcie grupy przedszkolaków

Bobry to grupa dzieci 4 i 5 letnich z przewagą pięciolatków. W naszej grupie dziewczynki stanowią większość. Do przedszkola uczęszczamy już drugi rok a w tym roku naszą grupę zasiliły nowe dzieci, z którymi bardzo szybko nawiązaliśmy koleżeńskie relacje. W naszej grupie dzieci są odważne, pomocne, uśmiechnięte, ciekawe świata, koleżeńskie i dobre.

dzieci na śniegu

Gimnastyka dla smyka.

Bobry to grupa, która aktywnie lubi spędzać czas, w zależności od aury panującej na dworze, gimnastyka jest nieodzowną częścią naszych zajęć. Są to nie tylko ćwiczenia gimnastyczne ale zabawy ruchowe rozwijające koordynację całego ciała i prawidłowy rozwój dziecka.

dzieci na tle muralu

Pierwszy miesiąc u Bobrów

Pierwszy miesiąc był dla Bobrów czasem nie tylko poznawania się z nowymi kolegami i koleżankami, ale też był czasem wspomnień z wakacji, poznawania zasad bezpieczeństwa nie tylko w przedszkolu, ale też poza nim oraz poznaniem naszych przepięknych Śliwic.

Bobry czekają w kolejce przy przedszkolnym bazarku.

Owocowe reagge.

Witaminki, witaminki… Bobry podczas wizyty na przedszkolnym bazarku zamieniły się sprzedających i kupujących, zakupiły owoce, przeliczały należne pieniążki, opisywały wybrane przez siebie produkty, oraz wykonały owocowe szaszłyki.

Bobry w mini skansenie borowiackim

Bobry w Wiosce Borowiackiej

Pod koniec kwietnia Bobry tak jak i pozostałe grupy wyruszyli na wycieczkę do Wioski Borowiackiej, która znajduje się w Nowym Suminie. Czekały tam na nich Panie z KGW, które powitały gości przepysznym kuchem. Po poczęstunku Bobry wybrały się na spacer, podczas którego poznały historię i ciekawostki wioski.

Dzieci stoją przy misce z kapustą.

Kiszenie kapusty.

W ramach edukacji regionalnej podczas zajęć edukacyjnych dzieci poznały warzywa, między innymi kapustę, którą następnie zamieniły w smaczny dodatek do obiadu.

Dzieci trzymają stworzony przez siebie układ słoneczny

Bobry poznają wszechświat

W marcu Bobry poznały układ planetarny. Dzieci poznały nazwy planet, dowiedziały się różnych ciekawostek, porównywały ich wielkość, poznawały kolejność ich ułożenia na orbitach. Zajęcia miały na celu rozbudzanie zainteresowania przedszkolaków otaczającym wszechświatem  jak również wzbogacenie słownika czynnego na ten temat. 

Zamknij menu
Wróć na początek strony