Bobry

zdjęcie grupy przedszkolaków

Grupa Bobry, to dzieci 4 letnie. W naszej grupie mamy 14 dziewczynek i 11 chłopców. Od września zaczęliśmy pierwszy rok przygód w przedszkolu "Borowiaczek", w tym roku będziemy poznawać przedszkole, siebie nawzajem, będziemy nawiązywać nowe relacje, uczyć się nowych rzeczy i trenować samodzielność oraz nauczymy się "Jak pokochać Bory Tucholskie".

Część dzieci pozuje do zdjęcia ubrana w różne akcesoria sportów zimowych

Bobry poznały sporty zimowe

W drugim tygodniu lutego Bobry podobnie jak wszystkie grupy przedszkolne poznały kolejne dyscypliny sportowe, tym razem były to dyscypliny zimowe. Każdego dnia Bobry zapoznawały się z nowym przedmiotem, który był nieodłącznym elementem jednej bądź nawet kilku zimowych dyscyplin sportowych, były to bardzo dobrze znane dzieciom sanki, ale też inne rzeczy takie jak narty, łyżwy snowboard czy kije do hokeja.

Bobry pozują do zdjęcia z Panią Aleksandrą Kropidłowską na tle biblioteki

Dzień Pluszowego Misia

Jesień to czas kojarzony z smutną aurą a jak powszechnie wiadomo nic nie poprawia nastroju jak przytulić się do misia, dlatego w naszym przedszkolu nie mogło obejść się bez celebrowania Dnia Misia.

Zdjęcie całej grupy "Boberków" z paniami i panią Dyrektor

Karnawał u Bobrów

Bal karnawałowy to dla dziecka jedna z najważniejszych imprez w życiu, bo tego dnia każdy może być kim chce- księżniczką czy też superbohaterem. W naszym przedszkolu -zgodnie z tradycją nie zabrakło i takiego świetowania, a świętowaliśmy podwójnie, bo nasz bal odbył się w Tłusty Czwartek więc było wesoło i słodko. Tego roku hasłem przewodnim na balu był pączek więc dzieci nie tylko zajadały się słodkimi pączkami, ale też bawiły się pączkowo w pączkowe zabawy

zdjęcie grupowe dzieci

Bobry odwiedził Mikołaj

Wczoraj był wyjątkowy dzień dla naszych przedszkolaków, mianowicie odwiedził nas Mikołaj. Dzieci z naszej grupy już poprzedniego dnia przygotowywały się na jego przybycie, solennie posprzątały swoją salę oraz wystawiły na parapecie przygotowane przez siebie buciki z tektury.

Dzieci, nauczyciele i rodzice przy choince

Bobry - Wigilia

W grudniu tuż przed świętami Bożego Narodzenia "Boberki" po raz pierwszy uczestniczyły w przedszkolnym spotkaniu wigilijnym. Czas ten był dla dzieci nie tylko oczekiwaniem na pojawienie się Gwiazdora, ale przede wszystkim był to radosny czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.

Dzieci ćwiczą z panem Bogdanem.

Bobry - tydzień z piłką

W listopadzie w całym Borowiaczku odbył się tydzień z piłką, w ciągu całego tygodnia dzieci poznawały dyscypliny sportowe związane z piłką. Tydzień ten był związany z był z naszym całorocznym hasłem "Na sportowo i ludowo". Podczas tego tygodnia dzieci z naszej grupy poznały różne dyscypliny sportowe, w których głównym atrybutem jest piłka.

Zamknij menu
Wróć na początek strony