Kreciki

zdjęcie grupy przedszkolaków

Grupa „Kreciki" kolejny rok pozostaje w tym samym składzie. Są już 4 i 5 latkami, nadal przewagę w grupie mają chłopcy, ponieważ jest ich aż 16-nascioro, pozostałe 9-cioro dzieci to dziewczynki. „Kreciki" mają  bardzo chłonny umysł, szybko przyswajają i zapamiętują nowe informacje i wiadomości, lubią dyskutować oraz relacjonować swoje przeżycia. Grupa jest żywiołowa, wesoła, ruchliwa oraz czasami głośna. Dzieci mają dużo energii, lubią zabawy ruchowe, zabawy przy muzyce, chętnie układają puzzle, układanki, klocki. „Kreciki" bardo dużo nauczyły się w zeszłym roku i w tym liczą na jeszcze więcej.

dzieci w strojach policjantów

Bal karnawałowy

W połowie lutego odbył się bal karnawałowy w każdej grupie. Odwiedziły nas spiderman, batman, piękne księżniczki, policjanci i strażacy, którzy dbali o nasze bezpieczeństwo. Dzieci miały sesje fotograficzną indywidualną i grupową, oczywiście były też smakołyki, którym dzieci się z chęcią smakowały.

Dzieci pozują do wspólnego zdjęcia

Przyszła zima

Niespodziewanie zima odwiedziła nas trochę wcześniej. „Kreciki” od razu skorzystały z okazji i wyszły na zewnątrz żeby pobawić się w śniegu. Radości nie było końca.

Dzieci uśmiechają się.

Flaga olimpijska

„Kreciki” dowiedziały się również jak wygląda flaga olimpijska i co oznaczają poszczególne kolory kółek. Rozwijały sprawność motoryki małej poprzez wyklejanie kółek odpowiednim kolorem krepy.

Dzieci naśladują ruchy trenera

Spotkanie z trenerem Bogdanem

Po tygodniu sportowym mieliśmy okazje spotkać się prawdziwym trenerem piłki nożnej panem Bogdanem Czają, który trenuje i tych małych i tych dużych.

dzieci bawią się piłkami na dywanie

Zabawy sportowe z piłką

W związku z tematem całorocznym pt. „Na sportowo i ludowo” kreciki poznają różne dyscypliny sportowe. W listopadzie poznały sporty związane z piłką.

dzieci na scenie

„Dzień Babci i Dziadka”

Z okazji święta Babci i Dziadka grupa „Krecików” wraz z innymi dziećmi wystąpiła na scenie Domu Kultury prezentując repertuar pt. „Na sportowo i ludowo”.

Zamknij menu
Wróć na początek strony