Kreciki

zdjęcie grupy przedszkolaków

„Kreciki” od tego roku szkolnego są grupą dzieci 5-letnich. Odeszło od nas sześcioro 6-latków w tym dwie dziewczynki i czterech chłopców,a dołączyło do nas czworo nowych dzieci 5 letnich, dwie dziewczynki i dwóch chłopców.  Dołączyła do nas również p. Natalia, która godnie zastępuje p. Agnieszkę.  Jesteśmy najstarszą grupą przedszkolną na ul.  Pocztowej. Opiekujemy się sobą nawzejm i dbamy o nowoprzyjęte dzieci tak, aby poczuły się dobrze w naszej grupie. Jesteśmy też coraz bardziej samodzielne, lubimy pełnić rolę dyżurnego i pomagać przy posiłkach. Chętnie też współpracujemy w grupie, lubimy się bawić i poznawać świat, chętnie uczestniczymy w zabawach ruchowych i muzycznych.

dzieci z prezentami

Dzień Kreta

„Dzisiaj święto Kreta mamy , babeczkami się zajadamy, Prezenty rozpakujemy I za wszystkie dziękujemy”

dzieci w parku

Jesień

Piękną złotą jesień „Krety” mogły zaobserwować w lesie do którego się wybraliśmy. Zbierały gałęzie, szyszki, żołędzie, tworzyły bukiet kwiatów, obserwowały, dotykały i wąchały. „Kreciki” wiedzą, że las to dom dla zwierząt i wiedzą jak należy się w nim zachowywać.

zdjęcie zbiorowe przedszkolaków borowiaczka

Bezpieczeństwo przede wszystkim

We wrześniu „Kreciki” utrwalały zasady bezpieczeństwa, prawidłowo przechodziły przez przejscie dla pieszych utrwalając przy tym stronę lewa i prawą, znaki drogowe oraz obserwowały światła drogowe przy przejeździe kolejowym.

dzieci w strojach policjantów

Bal karnawałowy

W połowie lutego odbył się bal karnawałowy w każdej grupie. Odwiedziły nas spiderman, batman, piękne księżniczki, policjanci i strażacy, którzy dbali o nasze bezpieczeństwo. Dzieci miały sesje fotograficzną indywidualną i grupową, oczywiście były też smakołyki, którym dzieci się z chęcią smakowały.

Dzieci pozują do wspólnego zdjęcia

Przyszła zima

Niespodziewanie zima odwiedziła nas trochę wcześniej. „Kreciki” od razu skorzystały z okazji i wyszły na zewnątrz żeby pobawić się w śniegu. Radości nie było końca.

Dzieci uśmiechają się.

Flaga olimpijska

„Kreciki” dowiedziały się również jak wygląda flaga olimpijska i co oznaczają poszczególne kolory kółek. Rozwijały sprawność motoryki małej poprzez wyklejanie kółek odpowiednim kolorem krepy.

Zamknij menu
Wróć na początek strony