Kreciki

kreciki

Nazywamy się „Kreciki” i jesteśmy grupą 3- 4- latków z przewagą dzieci 3- letnich. Większość naszej grupy stanowią chłopcy, bo aż 16- naścioro, pozostała część to dziewczynki. Nasza grupa od września rozpoczęła swoją przygodę z przedszkolem. Poznajemy siebie nawzajem i uczymy się poprzez zabawę wielu nowych i ciekawych rzeczy. Nasz dzień zajmują wesołe zabawy w kącikach tematycznych oraz różnorodne zajęcia i zabawy rozwijające naszą samodzielność i zapoznające nas z najbliższym otoczeniem. Jesteśmy ciekawe świata i otwarte na innych. 

dzieci siedzą w kółku na dywanie

Przedmioty z dawnych lat

„Kreciki” były bardzo zainteresowane przedmiotami z dawnych lat, których używały kiedyś babcie i dziadkowie.  Miały przeróżne pomysły odnoście przeznaczenia niektórych przedmiotów, ale znalazły się też takie, które jeszcze używają w domu np. młynek do kawy. Dzieci mogły np. sprawdzić ile ważą klocki oraz „wyprasować” materiałową chusteczkę.

dzieci bawią się w pociąg

Muzyka etniczna

Dzieci po raz pierwszy miały możliwość poznania instrumentów etnicznych w większości wykonanych przez Pana Sławka. Dzieci miały okazję nawet zagrać na instrumentach.

zdjęcie grupowe dzieci

Wigilia u „Krecików”

20 grudnia odbyła się przedszkolna wigilia. Najpierw spotkaliśmy się uroczyście ubrani w strojach borowiackich w głównym korytarzu, gdzie dzieci wysłuchały życzeń od Pani Dyrektor, zaśpiewały pastorałkę pt. „Panie Jezu Mały”,

zdjęcie zbiorowe dzieci

Tradycja ubierania choinki

Dzieci zostały zapoznane z tradycją  bożonarodzeniową  jaką jest ubieranie choinki. Dowiedziały się czym ozdabiano choinkę dawniej oraz poznały ich symbolikę. Porównywały ją z teraźniejszym sposobem ozdabiania choinki. Zawieszały ozdoby pamiętając o zasadzie większe na dole, mniejsze na górze.

dzieci trzymają łańcuch na choinkę

Łańcuch na choinkę.

„Kreciki” wykonywały łańcuch na choinkę z kolorowych pasków papieru,  sprawdzały który łańcuch jest najdłuższy. Pomagały sobie nawzajem podczas łączenia łańcucha w całość.

dzieci siedzą na dywanie

Mikołajki u „Krecików”

6 grudnia „Kreciki” znalazły w swojej sali zapełnione buciki mikołajkowe, które wcześniej przygotowywały, list oraz zapakowany prezent. Z ogromnym zainteresowaniem słuchały czytanego listu, sprawdziły też co znajduje się w paczce oraz w bucikach. Oto fotorelacja.

Zamknij menu
Wróć na początek strony