Kreciki

zdjęcie grupy przedszkolaków

„Kreciki” od tego roku szkolnego są grupą dzieci 5-letnich. Odeszło od nas sześcioro 6-latków w tym dwie dziewczynki i czterech chłopców,a dołączyło do nas czworo nowych dzieci 5 letnich, dwie dziewczynki i dwóch chłopców.  Dołączyła do nas również p. Natalia, która godnie zastępuje p. Agnieszkę.  Jesteśmy najstarszą grupą przedszkolną na ul.  Pocztowej. Opiekujemy się sobą nawzejm i dbamy o nowoprzyjęte dzieci tak, aby poczuły się dobrze w naszej grupie. Jesteśmy też coraz bardziej samodzielne, lubimy pełnić rolę dyżurnego i pomagać przy posiłkach. Chętnie też współpracujemy w grupie, lubimy się bawić i poznawać świat, chętnie uczestniczymy w zabawach ruchowych i muzycznych.

dzieci siedzą przy stole

Galaretki z owocami.

Dzieci poszerzały wiadomości na temat owoców i zdrowego odżywiania. „Kreciki” kształtowały nawyki prozdrowotne poprzez wykorzystywanie owoców nie tylko w sposób tradycyjny. Wiedzą, że owoce są zdrowe i należy je spożywać, dlatego postanowiły zrobić galaretkę z owocami. Dokonywały samodzielnych decyzji co do wyboru owoców i bezpiecznie je kroiły.

dzieci pozują z odznaką

Zawód policjanta

W październiku przybliżaliśmy z dziećmi zawód policjanta. Dzięki tacie Fabiana mogliśmy omówić i obejrzeć prawdziwy mundur policjanta oraz odznakę, dotknąć materiału a nawet przymierzyć.

dzieci siedzą na dywanie

Wizyta w bibliotece

„Kreciki” zostały zaproszone do biblioteki na zajęcia. Pani Ola przeczytała dzieciom bajkę o tematyce świątecznej, wykonały kartki świąteczne, które same ozdabiały według własnego pomysłu,

dzieci z prezentami

Dzień Kreta

„Dzisiaj święto Kreta mamy , babeczkami się zajadamy, Prezenty rozpakujemy I za wszystkie dziękujemy”

dzieci w parku

Jesień

Piękną złotą jesień „Krety” mogły zaobserwować w lesie do którego się wybraliśmy. Zbierały gałęzie, szyszki, żołędzie, tworzyły bukiet kwiatów, obserwowały, dotykały i wąchały. „Kreciki” wiedzą, że las to dom dla zwierząt i wiedzą jak należy się w nim zachowywać.

zdjęcie zbiorowe przedszkolaków borowiaczka

Bezpieczeństwo przede wszystkim

We wrześniu „Kreciki” utrwalały zasady bezpieczeństwa, prawidłowo przechodziły przez przejscie dla pieszych utrwalając przy tym stronę lewa i prawą, znaki drogowe oraz obserwowały światła drogowe przy przejeździe kolejowym.

Zamknij menu
Wróć na początek strony