Liski

zdjęcie grupy przedszkolaków Liski

Liski już trzeci rok szkolny uczęszczają do „Borowiaczka”. Grupa liczy 24 dzieci 5letnich – 11 dziewczynek i 13 chłopców. Liski są energiczne, radosne, bystre i ciekawe świata. Przez wszystkie aktywności realizowane w przedszkolu wszechstronnie się rozwijają, doskonalą samodzielność i poszerzają wiedzę o swoim regionie – Borach Tucholskich, jak na Przedszkolaków Borowiaków przystało. Uwielbiają się bawić i spędzać aktywnie czas na przedszkolnym placu zabaw.

Wspólne zdjęcie dzieci z grupy „Lisków” z trenerem.

Spotkanie z trenerem

31 maja Przedszkole „Borowiaczek” odwiedził trener piłki nożnej Akademii Reissa Pan Robert Pruszak, który przeprowadził krótkie zajęcia z każdą z grup przedszkolnych, w tym również z „Liskami”. Poprzez zabawy z piłka i nie tylko Pan Robert zachęcał dzieci do aktywności ruchowej oraz trenowania tej dyscypliny sportowej.

Zdjęcie grupowe „Lisków” z pszczelarzem.

Wizyta pszczelarza

Pod koniec maja grupę Lisków odwiedził Pan Bogdan Landowski, tata naszego Liska Antka oraz pszczelarz, który opowiedział dzieciom mnóstwo ciekawych informacji na temat życia i pracy pszczół oraz pracy pszczelarza. Liski miały świetna okazję żeby zobaczyć prawdziwą królową pszczół, matecznik, ramki z różnymi fazami powstawania plastra miodu, wosk pszczeli oraz różnego rodzaju oprzyrządowanie niezbędne do pracy pszczelarza, np. podkurzacz pszczelarski do uspokajania pszczół, tzw. dmuchawka i nie tylko.

Dzieci podczas zabawy w eko- restaurację.

Eko restauracja

W ramach realizacji programu „Skąd się biorą produkty ekologiczne” Liski bawiły się tematycznie w „Eko restaurację”. Swoją zdobytą wiedzę, mogły przekuć na praktykę podczas zabawy, ponadto kształtowały umiejętność odgrywania ról, wcielania się w postać i odwzorowywania zachowań społecznych osób o określonej funkcji/zawodzie: kucharz, kelner, klient.

Dzieci rozpakowują ekologiczne zakupy

Skąd się biorą produkty ekologiczne?

W trakcie jednego z majowych tygodni „Liski” realizowały ogólnopolski program edukacyjny "Skąd się biorą produkty ekologiczne?", który został opracowany wspólnie przez Państwową Inspekcję Sanitarną oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Dzięki temu dzieci pogłębiły świadomość i wiedzę na temat rolnictwa ekologicznego oraz budują właściwe nawyki żywieniowe od najmłodszych lat.

dziewczynki na placu zabaw

Zabawy Lisków na śliwickim placu zabaw.

Po wyprawie na śliwicką polanę Liski nie mogły ominąć placu zabaw, który znajduje się w pobliżu. Było dużo radości, zabawy i frajdy z możliwości korzystania z śliwickiego placu zabaw, a spędzanie czasu na świeżym powietrzu, tym bardziej w tak pięknej pogodzie to to, co Liski lubią najbardziej. 

Grupa Lisków na łące.

Liski na wiosennej łące, czyli co w trawie piszczy?

W piękny majowy dzień Liski w ramach tematu kompleksowego o wiosennej łące wybrały się, by sprawdzić co w trawie piszczy oraz odwiedzić mieszkańców łąki. Na śliwickiej polanie dzieci odgadywały zagadki słowne i ruchowe dotyczące łąki, ale przede wszystkim wyposażone w lupy zaglądały w głąb wiosennej trawy,

Zamknij menu
Wróć na początek strony