Liski

zdjęcie grupy przedszkolaków Liski

Liski już trzeci rok szkolny uczęszczają do „Borowiaczka”. Grupa liczy 24 dzieci 5letnich – 11 dziewczynek i 13 chłopców. Liski są energiczne, radosne, bystre i ciekawe świata. Przez wszystkie aktywności realizowane w przedszkolu wszechstronnie się rozwijają, doskonalą samodzielność i poszerzają wiedzę o swoim regionie – Borach Tucholskich, jak na Przedszkolaków Borowiaków przystało. Uwielbiają się bawić i spędzać aktywnie czas na przedszkolnym placu zabaw.

Dzieci z zasadzonym własnym drzewkiem.

Liski zasadziły swój dąb

W czwartek 22 czerwca grupa „Lisków”, jak wszystkie grupy przedszkolne, zasadziła swojego dęba w wyznaczonym miejscu na placu zabaw. Sadzonkami drzewka podzieliły się ze wszystkimi grupami „Boberki” i tym samym m.in. Liski mogą być właścicielami własnego drzewka na terenie przedszkola.

Dziewczynki jedzą pyszne lody.

Liski wybrały się na lody

W przeddzień zakończenia roku szkolnego, w upalny czerwcowy dzień grupa „Lisków” wybrała się na lody do pobliskiej lodziarni i pizzerii „Przyguś”. Dzieci ze smakiem zajadały się słodkościami i dla ochłody wypiły pyszny soczek.

Wspólne zdjęcie dzieci z grupy „Lisków” z trenerem.

Spotkanie z trenerem

31 maja Przedszkole „Borowiaczek” odwiedził trener piłki nożnej Akademii Reissa Pan Robert Pruszak, który przeprowadził krótkie zajęcia z każdą z grup przedszkolnych, w tym również z „Liskami”. Poprzez zabawy z piłka i nie tylko Pan Robert zachęcał dzieci do aktywności ruchowej oraz trenowania tej dyscypliny sportowej.

Zdjęcie grupowe „Lisków” z pszczelarzem.

Wizyta pszczelarza

Pod koniec maja grupę Lisków odwiedził Pan Bogdan Landowski, tata naszego Liska Antka oraz pszczelarz, który opowiedział dzieciom mnóstwo ciekawych informacji na temat życia i pracy pszczół oraz pracy pszczelarza. Liski miały świetna okazję żeby zobaczyć prawdziwą królową pszczół, matecznik, ramki z różnymi fazami powstawania plastra miodu, wosk pszczeli oraz różnego rodzaju oprzyrządowanie niezbędne do pracy pszczelarza, np. podkurzacz pszczelarski do uspokajania pszczół, tzw. dmuchawka i nie tylko.

Dzieci podczas zabawy w eko- restaurację.

Eko restauracja

W ramach realizacji programu „Skąd się biorą produkty ekologiczne” Liski bawiły się tematycznie w „Eko restaurację”. Swoją zdobytą wiedzę, mogły przekuć na praktykę podczas zabawy, ponadto kształtowały umiejętność odgrywania ról, wcielania się w postać i odwzorowywania zachowań społecznych osób o określonej funkcji/zawodzie: kucharz, kelner, klient.

Dzieci rozpakowują ekologiczne zakupy

Skąd się biorą produkty ekologiczne?

W trakcie jednego z majowych tygodni „Liski” realizowały ogólnopolski program edukacyjny "Skąd się biorą produkty ekologiczne?", który został opracowany wspólnie przez Państwową Inspekcję Sanitarną oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Dzięki temu dzieci pogłębiły świadomość i wiedzę na temat rolnictwa ekologicznego oraz budują właściwe nawyki żywieniowe od najmłodszych lat.

Zamknij menu
Wróć na początek strony