Liski

zdjęcie grupy przedszkolaków Liski

Liski już trzeci rok szkolny uczęszczają do „Borowiaczka”. Grupa liczy 24 dzieci 5letnich – 11 dziewczynek i 13 chłopców. Liski są energiczne, radosne, bystre i ciekawe świata. Przez wszystkie aktywności realizowane w przedszkolu wszechstronnie się rozwijają, doskonalą samodzielność i poszerzają wiedzę o swoim regionie – Borach Tucholskich, jak na Przedszkolaków Borowiaków przystało. Uwielbiają się bawić i spędzać aktywnie czas na przedszkolnym placu zabaw.

Liski tańczą ze światełkami.

Wigilia u Lisków

20 grudnia odbyła się przedszkolna Wigilia, podczas której spotkały się wszystkie grupy przedszkolne na wspólnej części artystycznej. Liski miały również swój udział – wcieliły się w postacie aniołków, tańczących ze światłem do muzyki Ave Maria.

Liski w orszaku kolędników

Kolędowanie

W jeden z mroźnych, grudniowych dni „Liski” razem „Jaskółkami wybrały się ulicami Śliwic kultywować ludową tradycję chodzenia z Gwiazdą. Dzieci przebrane w stroje gwiazdy, Maryi, Józefa, trzech króli, aniołków, diabełków oraz  pastuszków kolędowały odwiedzając z życzeniami i piosenką na ustach pobliskie firmy, zakłady pracy, instytucje i sklepy.

– Grupa Lisków z laureatami konkursu

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Zapobiegajmy pożarom”

W listopadzie chętne dzieci z grupy Lisków przygotowały prace na etap gminny Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom”. 7 grudnia nastąpiło ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród.

Liski ze swoimi piernikami przed upieczeniem.

Liski upiekły świąteczne pierniki

Święta coraz bliżej, a Liski pełną parą się do nich przygotowują. Ostatnio upiekły świąteczne pierniki… Poznały przepis, samodzielnie dodawały i mieszały składniki, wałkowały ciasto oraz wycinały kształty pierniczków. Po upieczeniu skosztowały swoich wypieków i trzeba przyznać, że wyszły przepysznie.

 Chłopiec losuje kartę z zadaniem

Mikołajki u Lisków

Dzień przed Mikołajkami wszystkie Liski miały przygotowane dla Mikołaja na parapecie papierowe buciki,  które wykonały podczas pracy plastycznej. Jednak rano 6 grudnia Liski nie znalazły w swojej sali ani niespodzianek od Mikołaja, ani nawet przygotowanych bucików.

„Liski” poznają etapy powstawania książki.

Tydzień z książkami

Tematem ostatnich działań Lisków były książki i wszystko co z nimi związane. W ramach tego tematu kompleksowego dzieci poznały budowę książki, poznały zasady dbania o nie, wysprzątały kącik czytelniczy w swojej sali, segregując książki wg wielkości odkładały te, które wymagają naprawy.

Zamknij menu
Wróć na początek strony