Liski

zdjęcie grupy przedszkolaków Liski

Dzieci bawią się piórkami

Zabawy i ćwiczenia oddechowe

Przy dźwiękach „Listopadowej piosenki” Liski ćwiczyły swój oddech starając się unosić piórko w górze, wprawiały też kolorowe pomponiki w ruch dmuchając przez słomkę do kubeczków lub do „butelkowych urządzeń do dmuchania pomponików”.

Dziewczynka wsypuje sodę oczyszczoną do przeprowadzenia doświadczenia

Gzuby odkrywaju świat - kolorowe doświadczenia w grupie Lisków

Dzieci wrzucają papierowe kwiatki do miski z wodą

Gzuby łodkrywajó świat – czyli eksperymenty z wodą u Lisków.

W ostatnim tygodniu listopada, przy okazji tematyki deszczowej listopadowej pogody, Liski ponownie zamieniły się w małych odkrywców i tym razem eksperymentowały z wodą. Zastanawiały się do czego potrzebna jest nam woda, jak wygląda, czy ma kolor, czy ma zapach?

Dziewczynka podlewa.

Sadzenie cebulek – hodowla szczypiorku

W październiku tematyka zabaw i zajęć skupiała się na jesieni i jej darach. Liski rozmawiały m. in. o owocach i warzywach. Jednym z zajęć było poznawanie zmysłami warzywa jakim jest cebula oraz jej hodowla.

Biało-czerwona mapa Polski namalowana przez dzieci

Liski poznają mapę Polski, symbole i barwy narodowe

Na poniedziałkowych zajęciach, rozpoczynających cykl zajęć związanych tematyką z naszej ojczyzny-Polski,  dzieci kształtowały kompetencje społeczne i obywatelskie poprzez poznanie mapy Polski, symboli i barw narodowych. Podzielone na 5-osobowe zespoły rozwijały umiejętności współpracowania w grupie. Radość z wspólnie wykonanej pracy grupowej była ogromna.

Dziewczynki siedzą przy stoliku podczas śniadania.

Pierwsze samodzielne śniadanie, czyli czwartkowe „Gzuby rychtujó śniadanie”

W każdy czwartek w naszym przedszkolu mali Borowiacy rozwijają kompetencje przedsiębiorczości, a dokładnie samodzielność podczas przygotowania posiłku. Tego dnia śniadanie odbywa się inaczej niż zwykle i dzieci samodzielnie przygotowują sobie kanapki, które z chęcią zjadają.

Zamknij menu
Wróć na początek strony