Liski

zdjęcie grupy przedszkolaków Liski

„Liski” to wesoła i energiczna gromadka dzieci 6 letnich uczęszczających do „Borowiaczka” już czwarty rok szkolny. W tym roku do lisich szeregów dołączyło jeszcze dwóch nowych kolegów. Razem tworzą grupę z przeważającą ilością chłopców, jednak wszyscy, zarówno chłopcy jak i dziewczynki, chętnie razem bawią się i uczą nowych rzeczy. „Liski” są otwarte, bystre, aktywne podczas wspólnych zajęć i zabaw, z każdym dniem coraz bardziej samodzielne i coraz bardziej wkraczają w świat liter, cyfr, czytania, coraz lepszego poznawania naszego regionu - Borów Tucholskich oraz innych aktywności połączonych z zabawą. Grupa najbardziej lubi aktywności na świeżym powietrzu, zabawy ruchowe, plastyczne, jest śmiała do występów, lubi śpiewać piosenki i szybko uczy się wierszyków. Każdy dzień spędzony w przedszkolu przynosi im dużo radości, nowych doświadczeń i wszechstronnie je rozwija.

Dzieci słuchają ciekawostek przekazywanych przez leśniczego.

Zajęcia terenowe Lisków z Leśniczym

2 listopada w ramach rocznego tematu “Pójdzim do boru” „Liski” pojechały na zajęcia terenowe z leśniczym Panem Bogdanem Klimkiem do Leśnictwa Łoboda.

dzieci robią sok

Liski robią sok

W minionych dniach „Liski” przekonały się, że sok ze świeżo wyciśniętych owoców i warzyw może być słodszy i pyszniejszy niż niejeden cukierek a ten samodzielnie zrobiony tym bardziej. I to bez dodatku cukru!

 Grupa „Lisków” przed Muzeum Borów Tucholskich w Tucholi.

Wycieczka Lisków do Muzeum Borów Tucholskich

9 października Liski wybrały się razem z „Jaskółkami” do naszego miasta powiatowego – Tucholi, a dokładnie do Muzeum Borów Tucholskich. Na miejscu mogły poszerzać wiedzę na temat regionu w którym żyją, pogłębiały przywiązanie do swojej małej ojczyzny słuchając opowieści Pani przewodniczki, która przybliżyła dzieciom historię Tucholi i opowiadała o dawnym życiu borowiaków.

Grupa „Lisków” ze makietą chałupy borowiackiej.

Liski - makieta chałupy borowiackiej

Realizując temat regionalny „Liski” stworzyły grupową pracę plastyczną, czyli makietę chałupy borowiackiej, która od tego czasu pięknie przyozdabia w szatni nasze przedszkole. Dzięki tej pracy dzieci doskonaliły umiejętność pracy w grupie i dzielenia się zadaniami podczas współpracy, ale przede wszystkim pogłębiały swoją świadomość i przynależność do małej ojczyzny jaką są Bory Tucholskie. Każdy miał wkład w tę pracę, a efekt końcowy bardzo nam się spodobał

Grupowe zdjęcie „Lisków” z Panią Policjantką i Panem Policjantem.

Spotkanie policjantami

25 września „Liski” razem z „Jaskółkami” spotkały się z policjantami: podinsp. Krzysztofem Zielińskim - Pierwszym Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Człuchowie, młodszą aspirant Moniką Zielińską z Komisariatu Policji w Czersku (którzy są rodzicami naszego kolegi z grupy „Jaskółek”) oraz policjantami zajmującymi się szkoleniem psów tropiących i ich psami: m.in.: sierż. sztab. Tomaszem Kozieleckim.

Dzieci bawią się w policjantów i kierowców.

Liski - bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Jak zawsze w pierwszych dniach września „Liski” przypominały sobie, utrwalały i poszerzały swoje wiadomości z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci wraz ze swoimi Paniami wybrały się na spacer ulicami Śliwic połączony z obserwacjami znaków drogowych, ruchu drogowego oraz właściwych i niewłaściwych zachowań jego uczestników.

Zamknij menu
Wróć na początek strony