Jaskółki

zdjęcie grupy przedszkolaków

Jaskółki to grupa  składająca się prawie w stu procentach z dzieci pięcioletnich. Dziesięcioro z nich już w ubiegłym roku uczęszczało do naszego przedszkola do grupy Jeżyków, a czternaścioro rozpoczęło przygodę w Borowiaczku”  po raz pierwszy.  Poznajemy się wzajemnie, uczymy reguł i zasad panujących w grupie przedszkolnej. Bawimy i bawiąc uczymy się wielu nowych rzeczy, nabywamy nowych umiejętności oraz stajemy się bardziej samodzielni. Każdego dnia odkrywamy wszystko co nowe wokół nas.  Z dniem pasowania nasza przynależność do borowiackiej rodziny i duma z bycia  Przedszkolakiem Borowiakiem jest jeszcze większa.  Przez cały rok będziemy  poznawać swoja Małą Ojczyznę  - jej piękno przyrody, historię, tradycje i zwyczaje, folklor oraz sztukę, tak by czuć się ważną jej częścią.

Grupa dzieci mierzy długość bum bum rurek ustawiając od największej do najmniejszej

Jaskółki – sportowi muzykanci

Pozostając w tematyce związanej z sportem dzieci z grupy „Jaskółki” poznały w tym tygodniu piosenkę pt. „Mundial w Owocowie”. Na zajęciach pojawił się nowy instrument muzyczny: bum bum rurki. Na początku „Jaskółki” badały czym on jest: robiły z nieo lunetę, odmierzały długość swojej rurki, porównywały długość i kolory wszystkich rurek oraz możliwości wydobywania dźwięku za ich pomocą.

Grupa dzieci pozuje do zdjęcia

Jaskółki – na sportowo i ludowo: sporty z piłką

Tematem przewodnim tego roku szkolnego w naszym przedszkolu jest hasło: „Na sportowo i ludowo”. W duchu tego hasła tej jesieni poznaliśmy różne sporty z piłkami. Grupa „Jaskółki” cały tydzień spędzała czas na zabawach ruchowych z piłkami oraz różnej aktywności ruchowej m.in. zabawach w „Berka”, „Baba Jaga patrzy”. 

Dziewczynki pokazują własnoręcznie zrobione kokardy narodowe

Jaskółki – KOKARDA NARODOWA

Dzieci z grupy „Jaskółki” przygotowywały się do uroczystych obchodów Święta Niepodległości. Z tej okazji własnoręcznie wykonywały kokardy narodowe: nacinały paski, sklejały oraz doklejały poszczególne elementy kokardy. Zadowolenie dzieci po wykonaniu pracy było bezcenne, a kokardy narodowe przyozdobiły ich piersi na przedszkolnych obchodach Dnia Niepodległości, które odbyły się 10 listopada.

Grupa dzieci pozuje do zdjęcia przy doświadczeniu pt. „Wędrujące kolory”.

Jaskółki - kolorowe doświadczenia

Na zakończenie tygodnia związanego z tematyką jesieni grupa „Jaskółki” uczestniczyła w zajęciach, w których wykonywała kolorowe doświadczenia.Dzieci rozpoczęły zajęcia od poznania tematu dnia - „Wędrujące kolory” oraz założenia koszulek „Małych odkrywców”.

dzieci robią przysiady

Jaskółki – jesienna gimnastyka

Jeszcze nie tak dawno temu, wykorzystują słoneczną pogodę, jaka nam towarzyszyła, grupa Jaskółki ćwiczyła w terenie. Wykonywaliśmy przeróżne ćwiczenia: biegaliśmy po liściach, zbiegaliśmy z górki. Dzieci ćwiczyły ustawianie się w szereg, dwuszereg.

grupa dzieci z kotylionami

Uroczyste Obchody Święta Niepodległości

Dnia 10 listopada w naszym przedszkolu odbył się apel, który zgromadził wszystkich małych i dużych Borowiaków odświętnie ubranych w stroje borowiackie, przedstawicieli spośród rodziców oraz Panią Natalię Jankowską, która była w potrójnej roli – rodzica, przewodniczącej Rady Rodziców oraz żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej.

Zamknij menu
Wróć na początek strony