Jaskółki

zdjęcie grupy przedszkolaków

Jaskółki to grupa  składająca się prawie w stu procentach z dzieci pięcioletnich. Dziesięcioro z nich już w ubiegłym roku uczęszczało do naszego przedszkola do grupy Jeżyków, a czternaścioro rozpoczęło przygodę w Borowiaczku”  po raz pierwszy.  Poznajemy się wzajemnie, uczymy reguł i zasad panujących w grupie przedszkolnej. Bawimy i bawiąc uczymy się wielu nowych rzeczy, nabywamy nowych umiejętności oraz stajemy się bardziej samodzielni. Każdego dnia odkrywamy wszystko co nowe wokół nas.  Z dniem pasowania nasza przynależność do borowiackiej rodziny i duma z bycia  Przedszkolakiem Borowiakiem jest jeszcze większa.  Przez cały rok będziemy  poznawać swoja Małą Ojczyznę  - jej piękno przyrody, historię, tradycje i zwyczaje, folklor oraz sztukę, tak by czuć się ważną jej częścią.

Wspólne zdjęcie grupowe "Jaskółek" z bibliotekarką

Jaskółki i biblioteka

Jaskółki w drugim tygodniu marca omawiały tematykę związaną z książkami, biblioteką i pracą bibliotekarza. Poznaliśmy budowę książki oraz podział książek ze względu na gatunki; dowiedzieliśmy się czym jest biblioteka oraz na czym polega praca bibliotekarza.

Grupa dzieci siedzi na dywanie, obok nich artykuły spożywcze.

Co służy zdrowiu?

Przede wszystkim i w dużym skrócie: Zdrowa dieta, spora dawka ruchu i dbałość o higienę. Jaskółki zagłębiając się w temat poznały „piramidę żywienia”, rozpakowały zakupy i starały się ułożyć według zdobytej wiedzy w odpowiednim miejscu, tak by zachować zasady i proporcje piramidy.

Chłopiec wyciska piankę do miski.

Tupu, tup po śniegu

Lepimy bałwanka… U Jaskółek nawet kiedy śniegu brak, kiedy za oknem już wiosenne słońce się dobija to jest to możliwe. W czasie zajęć poświęconych jeszcze zimie dzieci samodzielnie przygotowały piankolinę i to z niej powstały bałwanki oraz padający na nie śnieg.

Grupa dzieci pozuje do zdjęcia w sprzęcie sportowym

Jaskółki – sporty zimowe

W ostatnim tygodniu lutego Jaskółki, podobnie jak inne grupy przedszkolne,  poznały zimowe dyscypliny sportowe w ramach naszego rocznego tematu „Na sportowo i ludowo”.  

Zdjęcie grupowe dzieci z grupy Jaskółek.

Bal karnawałowy u Jaskółek

W tym roku bal przebierańców w przedszkolu to bardzo hucznie obchodzony tłusty czwartek. Królował nie tylko na talerzu, ale i w zabawach, rymowankach, piosenkach, a i Panie podjęły próbę upodobnienia się do niego.

Dzieci stoją na scenie, dziewczynka trzyma mikrofon

Babciu – kocham Cię, dziadku – kocham Cię…

… tak śpiewały Jaskółki swym babciom i dziadkom. Wróćmy na chwilę do tej wzruszającej uroczystości, która miała miejsce 24 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Śliwicach.

Zamknij menu
Wróć na początek strony