Malinki

malinki kopia

Malinki, to najmłodsza wesoła gromadka 3latków, która od września rozpoczęła swoją przedszkolną przygodę w „Borowiaczku”. Pośród nas jest 12 dziewczynek i 13 chłopców. Na początku było trochę łez przy rozstaniu, ale teraz chętnie spędzamy czas na radosnej wspólnej zabawie, podczas której uczymy się wielu nowych i ciekawych dla nas rzeczy. Poznajemy się nawzajem. Uwielbiamy zabawy samochodami, klockami, lalkami oraz „przygotowujemy obiadki i pyszne dania” w naszej zabawkowej kuchence. Wiele rzeczy, które robimy są dla nas nowością. Lubimy kolorować, malować, kleić…. układać różne układanki oraz zabawy muzyczno-ruchowe. Choć jesteśmy jeszcze mali chętnie uczymy się zasad, reguł wspólnej, bezpiecznej zabawy na terenie przedszkola, poza nim i w grupie rówieśniczej.

Zdjęcie grupowe Malinek w bibliotece

Warsztaty w bibliotece

W piątek „Malinki” udały się do biblioteki na warsztaty bożonarodzeniowe, podczas których wykonały piękne kartki świąteczne ozdabiając je kolorowymi bombkami, gwiazdeczkami, śnieżynkami itp… W skupieniu słuchały opowiadania „Gwiazdka nie przeszkadzać” oraz oglądały bajkę „Jak mole książkowe rotują święta”.

spotkanie z policjantami

Ruch drogowy

W ramach tematu „Bezpieczny przedszkolak na drodze” uczyliśmy się zasad prawidłowego przejścia przez jezdnię, właściwych zachowań w pobliżu ulicy. Poznaliśmy niektóre znaki pionowe i poziome.

grupa dzieci z leśnikami

Spotkanie z leśniczym

21 listopada w ramach realizacji rocznego tematu przedszkola „Pójdzim do boru”, małych Borowiaków odwiedzili specjalni goście pani leśniczy Magdalena Piesik i pan leśniczy Daniel Grzelak z Nadleśnictwa Trzebciny.

dzieci siedzą na krzesłach

Dzień chłopaka

Malinki już w piątek 29 września świętowały „Dzień Chłopaka”. Dziewczynki w ten dzień złożyły miłe życzenia swoim kolegom, zaśpiewały „Sto lat” i swoją grupową piosenkę „Malinowy raj”. Wręczyły drobne upominki i słodkości.

Dzieci obserwują przedmioty do eksperymentów

Malinki małymi odkrywcami

W piątek „Malinki” zamieniły się w małych odkrywców - przeprowadzając eksperyment. Sprawdziły,  które przedmioty utrzymują się na wodzie, a które toną. Określały również właściwości wody. Stawiały hipotezy co się stanie z przedmiotem.

dzieci w piaskownicy

Zabawy na boisku

Bardzo lubimy różnorodną aktywność ruchową – zabawy. Uczymy się jak bezpiecznie korzystać z urządzeń na boisku przedszkolnym.

.   Dzieci piją sok jabłkowo-marchewkowy.

Witaminki dla malinki - chłopczyka i dziewczynki

Realizując temat kompleksowy „Owoce i warzywa”, rozwijaliśmy kompetencje przedsiębiorczości wykonując  wspólnie sok jabłkowo-marchewkowy. Zapoznaliśmy się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką, etapami robienia soku oraz z zasadami higieny i bezpieczeństwa.

dzieci jedzą przy stole

Nasze wspólne chwile w pierwszych dniach września

Wspólne zabawy, poznajemy pomieszczenia przedszkola, kolegów i panie, jemy pyszne posiłki;

Dzieci lepią owoce z masy solnej.

Wytwory z masy solnej

Podczas zajęć związanych z tematem darów jesieni kształtowaliśmy sprawność dłoni i palców, rozwijaliśmy zdolności manualne, pobudzaliśmy wyobraźnię tworząc dowolne owoce i warzywa z masy solnej. Była to świetna zabawa.

Zamknij menu
Wróć na początek strony