Malinki

malinki kopia

Malinki, to najmłodsza wesoła gromadka 3latków, która od września rozpoczęła swoją przedszkolną przygodę w „Borowiaczku”. Pośród nas jest 12 dziewczynek i 13 chłopców. Na początku było trochę łez przy rozstaniu, ale teraz chętnie spędzamy czas na radosnej wspólnej zabawie, podczas której uczymy się wielu nowych i ciekawych dla nas rzeczy. Poznajemy się nawzajem. Uwielbiamy zabawy samochodami, klockami, lalkami oraz „przygotowujemy obiadki i pyszne dania” w naszej zabawkowej kuchence. Wiele rzeczy, które robimy są dla nas nowością. Lubimy kolorować, malować, kleić…. układać różne układanki oraz zabawy muzyczno-ruchowe. Choć jesteśmy jeszcze mali chętnie uczymy się zasad, reguł wspólnej, bezpiecznej zabawy na terenie przedszkola, poza nim i w grupie rówieśniczej.

zdjęcie grupowe dzieci w lesie

Jedzim do boru – Malinki na wycieczce

30 kwietnia najmłodsze dzieci z „Borowiaczka” udały się na pierwszą wycieczkę autokarową do Leśnego Kompleksu Bory Tucholskie w Woziwodzie. Malinki z dużym zainteresowaniem oglądały i słuchały różnych informacji o zwierzętach, obejrzały film edukacyjny „Jak zachować się w lesie”.

Zdjęcie grupowe Malinek w bibliotece

Warsztaty w bibliotece

W piątek „Malinki” udały się do biblioteki na warsztaty bożonarodzeniowe, podczas których wykonały piękne kartki świąteczne ozdabiając je kolorowymi bombkami, gwiazdeczkami, śnieżynkami itp… W skupieniu słuchały opowiadania „Gwiazdka nie przeszkadzać” oraz oglądały bajkę „Jak mole książkowe rotują święta”.

Wielkanocne rozmaitości

Malinki w przedświąteczne dni przygotowywały dużo ciekawych świątecznych rozmaitości między innymi: kultywowały ludową tradycję „chodzenia z kogucikiem”, malowały jajeczka, wysiewały rzeżuszkę….
Po świętach wielkanocnych szukały na boisku prezentów od zajączka.

grupa dzieci z leśnikami

Spotkanie z leśniczym

21 listopada w ramach realizacji rocznego tematu przedszkola „Pójdzim do boru”, małych Borowiaków odwiedzili specjalni goście pani leśniczy Magdalena Piesik i pan leśniczy Daniel Grzelak z Nadleśnictwa Trzebciny.

dzieci siedzą na krzesełkach

Malinkowy - Dzień Kobiet

8 marca, to wyjątkowy dzień dla wszystkich kobiet tych małych i dużych, okazja do wspólnych zabaw związanych z tym świętem. Chłopcy z naszej grupy złożyli życzenia dziewczynkom jak i paniom, śpiewali „Sto lat”, „Malinowy raj”, wręczyli drobne upominki i słodkości. Dziękujemy naszym małym i dużym dżentelmenom za otrzymane niespodzianki.

Dzieci obserwują przedmioty do eksperymentów

Malinki małymi odkrywcami

W piątek „Malinki” zamieniły się w małych odkrywców - przeprowadzając eksperyment. Sprawdziły,  które przedmioty utrzymują się na wodzie, a które toną. Określały również właściwości wody. Stawiały hipotezy co się stanie z przedmiotem.

Zamknij menu
Wróć na początek strony