Ważki

zdjęcie grupy przedszkolaków

Ważki - to najmłodsza przedszkolna grupa ze śliwickiego Borowiaczka, która jest pełna, jak na ważki przystało, szybkich, zwinnych i bardzo aktywnych 3-latków. Jesteśmy raczej męską grupą, gdyż wśród nas jest zaledwie 9 dziewczynek.

Wszyscy 1 września 2022r. rozpoczęliśmy przedszkolną edukację, dlatego nie zawsze było nam wesoło, a w pierwszych dniach pobytu w przedszkolu oczka niektórych z nas nawet mocniej się pociły. To dlatego, że tęskniliśmy za Mamusią i Tatusiem, i nie wiedzieliśmy, co to jest to przedszkole i co nas tu spotka!?
Teraz, kiedy się wzajemnie poznaliśmy, kiedy znamy już swoje imiona, nasze znaczki rozpoznawcze i dobrze się czujemy w naszej sali, to i smuteczki gdzieś zniknęły, a oczka się osuszyły. Codziennie uczymy się, jak być miłym dla innych: że trzeba dzielić się zabawkami, sprzątać po sobie, używać słów “przepraszam”, “dziękuję”, “proszę”. Dzięki wspólnym, wesołym zabawom i sposobom właściwego zachowania się w różnych sytuacjach w przedszkolu, które każdego dnia utrwalamy, wiemy, że każdy z nas jest częścią grupy i że w przedszkolu jest bezpiecznie.

 

zabawy dzieci z piłkami

Dyscypliny sportowe z piłką

Inicjując przygotowania do 3. Olimpiady Przedszkolaka w Borowiaczku, podjęliśmy cykl, zaznajamiający dzieci z wybranymi olimpijskimi dyscyplinami sportowymi. Na pierwszy ogień poszły DYSCYPLINY SPORTOWE Z PIŁKĄ. Tą tematyką super dopasowaliśmy się do aktualnie trwających Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej – KATAR 2022.

zdjęcie grupowe dzieci

JESTEŚMY POLKĄ I POLAKIEM

Z okazji Święta Niepodległości w naszym Przedszkolu, w dzień poprzedzający, tj. 10.11. odbył się uroczysty Apel. Ważki do tego dnia przygotowywały się już wcześniej. Dzieci znają już kształt mapy Polski. Malowały biało-czerwone chorągiewki (każda Ważka wie, którą część kartki należy pomalować, żeby powstała flaga Polski: czerwony kolor musi być na dole!). Uczyły się też słuchać, w postawie: „na baczność”, polskiego hymnu narodowego – czyli „Mazurka Dąbrowskiego”.

dzieci siedzą przy stolikach

Sok jabłkowo-marchewkowy

Dwu-tygodniowy cykl, poświęcony tematyce owoców i warzyw, który poszerzył wiedzę Ważek o witaminkach, zakończył się…wspólną pracą. Taki finał był dla dzieci imponujący, bo na podsumowanie samodzielnie wykonaliśmy sok owocowo-warzywny, tj. sok jabłkowo-marchwiowy.

dzieci w sadzie

W sadzie i w ogrodzie.

Poznawanie jesiennych darów rozpoczęliśmy od wycieczki do sadu i ogrodu warzywnego. Ważki potrafią odróżnić ogród warzywny od sadu. Wiedzą, że w ogrodzie rosną warzywa - oglądały warzywa rosnące jeszcze na grządkach, m.in.: fasolka, pory, selery, marchewki, pietruszka.

dzieci w parku

Kolorowa jesień

Drzewo Ważkom najbliższe, to klon rosnący za oknami naszej sali, który codziennie możemy obserwować. Jesienią jest on szczególnie wielokolorowy, a co za tym idzie - również urokliwy. Z takim widokiem za oknem nie jest trudne uwrażliwianie dzieci na piękno jesiennego krajobrazu.

dzieci siedzą przy stolikach

GZUBY RYCHTUJO' JEŚCIE

To już kolejny rok szkolny w naszym Borowiaczku, w którym w czwartki, dzieci, w sposób szczególny, rozwijają swoją samodzielność i przedsiębiorczość, tzn., że wszystkie gzuby w ten dzień same sobie rychtujo’ jeście, czyli śniadanie.
Tak też się stało po raz pierwszy w tym roku w czwartek, 6 października.

Zamknij menu
Wróć na początek strony