Ważki

zdjęcie grupy przedszkolaków

Niech po „Borowiaczku” wieść się dzisiaj niesie, że ważki, to owady najpiękniejsze w świecie!!! 

„Ważki” w roku szkolnym 2023/24 to już grupa dzieci 4-letnich. Niewiele zmienił się skład naszej grupy. Bardzo cieszymy się, że po przerwie dołączył do nas nasz kolega Kubuś. Wszyscy się za sobą bardzo stęskniliśmy i z radością wróciliśmy do „Borowiaczka”.
Jest nas 25 i jest w naszej grupie moc, ponieważ tylko 8 „Ważek” to dziewczynki, natomiast chłopców jest aż 17. Po wakacjach mamy też nową salę, gdyż poprzednią odstąpiliśmy „maluszkom”.
W czasie wakacji nieco podrośliśmy i jesteśmy już bardziej samodzielni. Jesteśmy ciekawi świata, chętnie więc będziemy zdobywać nowe umiejętności i doświadczenia oraz wzbogacać swoją wiedzę o naszym regionie, odkrywając piękno Borów Tucholskich.

grupa dzieci przy gotowym modelu sosny

SOSNA – Królowa Borów.

Na dzień 30 listopada, został zaplanowany finał pierwszego etapu rocznego kierunku pracy „Borowiaczka”: „PÓJDZIM DO BORU”. Polegał on na wyborze takiego gatunku drzewa, które dana grupa chciałaby bliżej poznać, zgłębić wiadomości o nim i wykonać przestrzenny model „swojego” drzewa, który zaprezentuje innym.

dzieci przy wielkiej sośnie

Projekt edukacyjny - “DRZEWO”.

Grupa “Ważki” w dniach: 23.10. – 03.11. 2023r.), realizowała dwutygodniowy cykl zajęć, prowadzonych metodą projektu. Praca tą metodą w grupach młodszych nie jest sprawą łatwą, bo to same dzieci są jego autorami, to one tworzą projekt!

grupa dzieci na tle sosny

PÓJDZIM DO BORU! 

“Wkoło naszych Śliwic są szumiące bory. 
Więc pójdziem zawczasu, do ciemnego lasu,  
w czasie letniej pory, w czasie letniej pory...” 

dzieci przy kartonowym domku;

Domek - kartonowy prezent

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który w tym roku przypadał w sobotę, Rodzice z borowiaczkowej Rady Rodziców, odwiedzili każdą przedszkolną grupę już dzień wcześniej,  tj. 13 października. Każda grupa, a więc również „Ważki”, została obdarowana kartonowym domkiem do wspólnego złożenia i ozdobienia według własnego pomysłu. 

dzieci stoją na skrzyżowaniu

Bezpieczni na drodze

Jednym z bardzo ważnych aspektów bezpieczeństwa dziecka, jest bezpieczna droga do przedszkola.  Mimo, iż Maluch na ulicy znajduje się pod opieką dorosłego, powinniśmy powoli wpajać mu podstawowe zasady bezpieczeństwa.  
W dniach: 18 - 22 września, grupa „Ważki” realizowała temat kompleksowy: „Bezpieczni na drodze”.

owocowa sałatka

Owocowa sałatka

Za nami już lato. Rozpoczęła się nowa pora roku - jesień, która jest jakże piękna  i bogata. Uwrażliwiając dzieci na piękno jesiennego pejzażu, Ważki uczyły się dostrzegać zmiany zachodzące jesienią w sadzie i w ogrodzie.

Zamknij menu
Wróć na początek strony