Ważki

zdjęcie grupy przedszkolaków

Ważki - to najmłodsza przedszkolna grupa ze śliwickiego Borowiaczka, która jest pełna, jak na ważki przystało, szybkich, zwinnych i bardzo aktywnych 3-latków. Jesteśmy raczej męską grupą, gdyż wśród nas jest zaledwie 9 dziewczynek.

Wszyscy 1 września 2022r. rozpoczęliśmy przedszkolną edukację, dlatego nie zawsze było nam wesoło, a w pierwszych dniach pobytu w przedszkolu oczka niektórych z nas nawet mocniej się pociły. To dlatego, że tęskniliśmy za Mamusią i Tatusiem, i nie wiedzieliśmy, co to jest to przedszkole i co nas tu spotka!?
Teraz, kiedy się wzajemnie poznaliśmy, kiedy znamy już swoje imiona, nasze znaczki rozpoznawcze i dobrze się czujemy w naszej sali, to i smuteczki gdzieś zniknęły, a oczka się osuszyły. Codziennie uczymy się, jak być miłym dla innych: że trzeba dzielić się zabawkami, sprzątać po sobie, używać słów “przepraszam”, “dziękuję”, “proszę”. Dzięki wspólnym, wesołym zabawom i sposobom właściwego zachowania się w różnych sytuacjach w przedszkolu, które każdego dnia utrwalamy, wiemy, że każdy z nas jest częścią grupy i że w przedszkolu jest bezpiecznie.

 

Dzieci odnajdują wielkanocny koszyk

Wielkanocny Zajączek

Zajączek Wielkanocny cierpliwe czekał na powrót wszystkich dzieci do przedszkola po świętach. Podobnie jak najmłodsza grupa, wszystkie grupy przedszkolne poszukiwały ukrytej niespodzianki.

dzieci w strojach kolędników ruszają z przedszkola;

Ważki koledują

W tym roku szkolnym, Ważki po raz pierwszy miały możliwość bycia KOLĘDNIKAMI. Ubrani w stroje: Maryi, Józefa, aniołów, gwiazdy, pastuszków, diabełków i trzech króli, ze stajenką w rączkach, z gazetkami “Nowinki z Borowiaczka” oraz z życzeniami, odwiedziliśmy 8 grudnia 2023r. naszych Dobrodziejów i Przyjaciół Borowiaczka, którzy znajdują się w najbliższym otoczeniu Przedszkola.

spotkanie z leśnikiem - Panią Ewą

Ważki poznają zawód leśnika - spotkanie z Panią Ewą Szymańską-Barra.

W grupie Ważek, z okazji Mikołajek, nie tylko dzieci dostały prezenty. W mikołajkowym tygodniu niespodzianki otrzymały również...ptaszki, które w zimie potrzebują naszej pomocy.

dzieci przed wejściem do przedszkola - przy mikołajkowych ozdobach;

Dobry Święty Mikołaj

W ramach przygotowań do Imienin Świętego Mikołaja, Maluszki dowiadywały się, kim był Święty Mikołaj. Obejrzały film animowany, z którego dowiedziały się, że był On biskupem oraz na czym polegała wyjątkowość tego świętego.

zabawy dzieci z piłkami

Dyscypliny sportowe z piłką

Inicjując przygotowania do 3. Olimpiady Przedszkolaka w Borowiaczku, podjęliśmy cykl, zaznajamiający dzieci z wybranymi olimpijskimi dyscyplinami sportowymi. Na pierwszy ogień poszły DYSCYPLINY SPORTOWE Z PIŁKĄ. Tą tematyką super dopasowaliśmy się do aktualnie trwających Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej – KATAR 2022.

zdjęcie grupowe dzieci

JESTEŚMY POLKĄ I POLAKIEM

Z okazji Święta Niepodległości w naszym Przedszkolu, w dzień poprzedzający, tj. 10.11. odbył się uroczysty Apel. Ważki do tego dnia przygotowywały się już wcześniej. Dzieci znają już kształt mapy Polski. Malowały biało-czerwone chorągiewki (każda Ważka wie, którą część kartki należy pomalować, żeby powstała flaga Polski: czerwony kolor musi być na dole!). Uczyły się też słuchać, w postawie: „na baczność”, polskiego hymnu narodowego – czyli „Mazurka Dąbrowskiego”.

Zamknij menu
Wróć na początek strony