Ważki

zdjęcie grupy przedszkolaków

Ważki - to najmłodsza przedszkolna grupa ze śliwickiego Borowiaczka, która jest pełna, jak na ważki przystało, szybkich, zwinnych i bardzo aktywnych 3-latków. Jesteśmy raczej męską grupą, gdyż wśród nas jest zaledwie 9 dziewczynek.

Wszyscy 1 września 2022r. rozpoczęliśmy przedszkolną edukację, dlatego nie zawsze było nam wesoło, a w pierwszych dniach pobytu w przedszkolu oczka niektórych z nas nawet mocniej się pociły. To dlatego, że tęskniliśmy za Mamusią i Tatusiem, i nie wiedzieliśmy, co to jest to przedszkole i co nas tu spotka!?
Teraz, kiedy się wzajemnie poznaliśmy, kiedy znamy już swoje imiona, nasze znaczki rozpoznawcze i dobrze się czujemy w naszej sali, to i smuteczki gdzieś zniknęły, a oczka się osuszyły. Codziennie uczymy się, jak być miłym dla innych: że trzeba dzielić się zabawkami, sprzątać po sobie, używać słów “przepraszam”, “dziękuję”, “proszę”. Dzięki wspólnym, wesołym zabawom i sposobom właściwego zachowania się w różnych sytuacjach w przedszkolu, które każdego dnia utrwalamy, wiemy, że każdy z nas jest częścią grupy i że w przedszkolu jest bezpiecznie.

 

dzieci w strojach kolędników ruszają z przedszkola;

Ważki koledują

W tym roku szkolnym, Ważki po raz pierwszy miały możliwość bycia KOLĘDNIKAMI. Ubrani w stroje: Maryi, Józefa, aniołów, gwiazdy, pastuszków, diabełków i trzech króli, ze stajenką w rączkach, z gazetkami “Nowinki z Borowiaczka” oraz z życzeniami, odwiedziliśmy 8 grudnia 2023r. naszych Dobrodziejów i Przyjaciół Borowiaczka, którzy znajdują się w najbliższym otoczeniu Przedszkola.

spotkanie z leśnikiem - Panią Ewą

Ważki poznają zawód leśnika - spotkanie z Panią Ewą Szymańską-Barra.

W grupie Ważek, z okazji Mikołajek, nie tylko dzieci dostały prezenty. W mikołajkowym tygodniu niespodzianki otrzymały również...ptaszki, które w zimie potrzebują naszej pomocy.

dzieci przed wejściem do przedszkola - przy mikołajkowych ozdobach;

Dobry Święty Mikołaj

W ramach przygotowań do Imienin Świętego Mikołaja, Maluszki dowiadywały się, kim był Święty Mikołaj. Obejrzały film animowany, z którego dowiedziały się, że był On biskupem oraz na czym polegała wyjątkowość tego świętego.

zabawy dzieci z piłkami

Dyscypliny sportowe z piłką

Inicjując przygotowania do 3. Olimpiady Przedszkolaka w Borowiaczku, podjęliśmy cykl, zaznajamiający dzieci z wybranymi olimpijskimi dyscyplinami sportowymi. Na pierwszy ogień poszły DYSCYPLINY SPORTOWE Z PIŁKĄ. Tą tematyką super dopasowaliśmy się do aktualnie trwających Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej – KATAR 2022.

zdjęcie grupowe dzieci

JESTEŚMY POLKĄ I POLAKIEM

Z okazji Święta Niepodległości w naszym Przedszkolu, w dzień poprzedzający, tj. 10.11. odbył się uroczysty Apel. Ważki do tego dnia przygotowywały się już wcześniej. Dzieci znają już kształt mapy Polski. Malowały biało-czerwone chorągiewki (każda Ważka wie, którą część kartki należy pomalować, żeby powstała flaga Polski: czerwony kolor musi być na dole!). Uczyły się też słuchać, w postawie: „na baczność”, polskiego hymnu narodowego – czyli „Mazurka Dąbrowskiego”.

dzieci siedzą przy stolikach

Sok jabłkowo-marchewkowy

Dwu-tygodniowy cykl, poświęcony tematyce owoców i warzyw, który poszerzył wiedzę Ważek o witaminkach, zakończył się…wspólną pracą. Taki finał był dla dzieci imponujący, bo na podsumowanie samodzielnie wykonaliśmy sok owocowo-warzywny, tj. sok jabłkowo-marchwiowy.

Zamknij menu
Wróć na początek strony