zdjęcie grupowe dzieci

JESTEŚMY POLKĄ I POLAKIEM

Z okazji Święta Niepodległości w naszym Przedszkolu, w dzień poprzedzający, tj. 10.11. odbył się uroczysty Apel. Ważki do tego dnia przygotowywały się już wcześniej. Dzieci znają już kształt mapy Polski. Malowały biało-czerwone chorągiewki (każda Ważka wie, którą część kartki należy pomalować, żeby powstała flaga Polski: czerwony kolor musi być na dole!). Uczyły się też słuchać, w postawie: „na baczność”, polskiego hymnu narodowego – czyli „Mazurka Dąbrowskiego”.

Próbowały również odpowiedzieć na pytania zaczerpnięte z wiersza Wł. Bełzy: “Katechizm dziecka polskiego”, np. Kto ty jesteś? – Polak mały ….Wiedzą też, dlaczego biały orzeł jest na polskim godle.

Tak przygotowani, ubrani w stroje borowiackie, stawiliśmy się, wraz z innymi grupami przedszkolnymi, na uroczystym Apelu. Każda grupa na ten występ przygotowała wierszyk, piosenkę lub taniec. My przedstawiliśmy piosenkę pt.: “Symbole Polski”, do której wykorzystaliśmy wykonane samodzielnie chorągiewki. Po apelu wszyscy pozowali do pamiątkowych zdjęć: zarówno dzieci, panie oraz Rodzice, reprezentujący na tej uroczystości Radę Rodziców. Naszą grupę reprezentował Tata Mikołaja – Pan Bartek Szamocki, któremu bardzo dziękujemy za udział w Uroczystości.

Po uroczystości udaliśmy się na spacer, podczas którego obserwowaliśmy świąteczny wystrój urzędów, instytucji państwowych, a także prywatnych domów. Biało - czerwone flagi, które przystroiły m.in. ulicę Dworcową, nadały naszej miejscowości dystyngowanego wyglądu. Na zakończenie tego patriotycznego spaceru, wykonaliśmy naszej nielicznej Ważkowej gromadce, kolejne pamiątkowe zdjęcia - w miejscu niezwykle osobliwym: przy Dębie Niepodległości i Ławeczce Niepodległości – upamiętniającym 100. Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości

Takimi działaniami rozbudzamy w dzieciach uczucia patriotyczne  i więź ze swoją Ojczyzną – POLSKĄ!

zdjęcie grupowe
grupa Ważki śpiewa hymn narodowy
3 pary dzieci śpiewają z chorągiewkami w dłoniach
3 pary dzieci śpiewają z chorągiewkami w dłoniach
3 pary dzieci śpiewają z chorągiewkami w dłoniach
3 pary dzieci robią „haczyki”
3 pary dzieci robią „haczyki”
3 pary dzieci robią „haczyki”
dzieci przy Dębie Niepodległości
dzieci przy Ławeczce Niepodległości;
patriotyczna Rodzinka: rodzice z dwojgiem dzieci.
Zamknij menu
Wróć na początek strony