zdjęcie grupowe dzieci

Wycieczka do Nadleśnictwa Woziwoda

22 czerwca „Stokrotki” wczesnym rankiem wyruszyły na ostatnią już wycieczkę w tym roku szkolnym. Humorki nam dopisywały, więc podróż się nie dłużyła i wkrótce byliśmy w Nadleśnictwie Woziwoda.  

Gdy dotarliśmy na miejsce, czekały na nas leśnik pani Dorota Rząska-Lis i pani Klaudia Galikowska, które opowiedziały nam o zwierzętach i przyrodzie w czasie lata. Dzieci w salce edukacyjnej z dużym zainteresowaniem słuchały różnych informacji o zwierzętach, obejrzały film edukacyjny „Jak zachować się w lesie”, a na koniec tej części spotkania uczestniczyły w konkursie wiedzy o zwierzętach.

Następnie ruszyliśmy na leśne podchody odszukując 4 starannie ukrytych kopert z zadaniami do wykonania. Poznaliśmy najstarszego mieszkańca Woziwody – Pomnik Przyrody „Dąb Zbyszko”. Kolejnym punktem wycieczki było ognisko, na którym każdy spróbował swoich sił w pieczeniu kiełbaski. Po samczym posiłku uczyliśmy się wierszyka o leśniczym oraz układaliśmy z darów przyrody zwierzęta.

Stokrotki mogły spróbować swoich sił w skoku w dal sprawdzając przy tym, jakie zwierzę skacze tak daleko jak one oraz wykonały widokówkę z wycieczki. To nie koniec naszych atrakcji, w busie była jeszcze słodka niespodzianka. Pełni wrażeń, zmęczeni, ale bardzo zadowoleniu wróciliśmy do przedszkola. 

Grupa dzieci w Nadleśnictwie Woziwoda.
Dzieci oglądają zwierzęta
Dzieci oglądają zwierzęta
Dzieci oglądają zwierzęta
Dzieci przy Dębie „Zbyszko”.
Dzieci zbierają okazy przyrody
Dzieci pieką kiełbaski na ognisku
Dzieci jedzą
Zdjęcie w grupie.
Zabawy dzieci
Dzieci słuchają opowiadań
Skok w dal.
Dzieci wykonują pracę plastyczną
zdjęcie grupowe
Zamknij menu
Wróć na początek strony