Dzieci obserwują jak powstaje masło.

„Stokrotki” robią swojskie masło

W minionym czasie dzieci odbywały zajęcia z ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla przedszkoli pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne” . Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. 

Podczas zajęć dzieci poznały wiele produktów ekologicznych oraz znaczek ,,Eko” jaki znajduje się na opakowaniu tych produktów. Obejrzały film pt.. Skąd się biorą produkty ekologiczne”? - uważnie śledząc proces ich powstawania. 

Wspólnie tworzyły piramidę zdrowego żywienia i stylu życia oraz analizowały jej zawartość. Dzieci wiedzą jakich produktów należy dostarczać organizmowi najwięcej, a których powinno się unikać. Wszystkie dzieci otrzymały przygotowaną publikację  – książkę „Skąd się biorą produkty ekologiczne”.   

Na zakończenie realizacji programu odbyło się zajęcie, na którym babcia Zosi Talaśki pani Bogusia pokazała dzieciom  jak robi się swojskie ekologiczne masło. Dzieci znają walory odżywcze mleka i produktów mlecznych. Wiedzą skąd się bierze mleko, co można z niego zrobić (jogurty, sery, masło) oraz jak ważne jest w diecie dzieci.  Pani Bogusia przedstawiła i omówiła kolejne etapy powstawania masła.  Dzieci z zapałem zabrały się do ubijania śmietany w drewnianej maselnicy, stwierdzając, że jest to ciężka praca.  Zrobione przez siebie samodzielnie masło „Stokrotki” mogły zajadać  z swojskim chlebem, twarożkiem, dżemem truskawkowym - wszystkie te produkty ekologiczne zrobione były przez panią Bogusię i panią Anię.  Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały pani Bogusi oraz zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcia. 

Serdecznie dziękujemy za czas spędzony w grupie „Stokrotek”, interesujące zajęcie, dzięki któremu dzieci będą pamiętały skąd się bierze zdrowa żywność, produkty mleczne oraz z czego i jak robi się masło. Dziękujemy również za słodką niespodziankę.  

To była ciekawa i pyszna wizyta. 

Pani pokazuje maselnicę
Dzieci ubijają masło.
Dzieci obserwują jak powstaje masło.
Dzieci obserwują jak powstaje masło.
Dzieci z masłem
Dzieci zajadają chleb z masłem
Dzieci zajadają chleb z masłem
Podziękowania
Wspólne zdjęcie
Wspólne zdjęcie
Zamknij menu
Wróć na początek strony