Stokrotki

Grupa przedszkolaków Stokrotki

STOKROTKI, to grupa 25 wesołych 4letnich dzieci.
Do przedszkola uczęszczamy już drugi rok. Jesteśmy bardzo ciekawi świata, lubimy eksperymentować ale także zdobywać doświadczenia i nabywać nowe umiejętności. Uwielbiamy razem spędzać czas - bawić się, grać w gry, konstruować budowle z klocków… Bardzo lubimy słuchać o naszych przodkach BOROWIAKACH - „Jak to dawniej bywało”. Jesteśmy coraz bardziej samodzielni w różnych działaniach. Chętnie śpiewamy piosenki, tańczymy i ćwiczymy. Rozwijamy również sprawność manualną poprzez rysowanie, malowanie farbami, paluszkami, kolorowanie, wycinanie, nawlekanie, wyklejanie …itp. Dużo radości dają nam zabawy w ogrodzie przedszkolnym oraz spacery. Dobrze czujemy się w naszej kolorowej sali zawsze pełnej radosnej zabawy i naszego uśmiechu.

dzieci siedzą na dywanie wpatrzone w Panie przedszkolanki

W borowiackiej chałupie

W ostatnich tygodniach pobytu w przedszkolu dzieci miały okazję uczestniczyć w różnych zajęciach i zabawach, dzięki którym poznały codzienne życie naszych przodków Borowiaków „W borowiackiej chałupie”. 

dzieci jedzą posiłek przy stole

GZUBY RYCHTUJO' JEŚCIE

Dzieci nieustannie w różnych sytuacjach w przedszkolu ćwiczą i rozwijają swoją samodzielność.  Jedną z nich jest samodzielne przygotowywanie wspólnego śniadania. Stokrotki z radością co czwartek ustawiają stoliczki, krzesełka do wspólnego posiłku.

dzieci siedzą na dywanie

Budowniczy i architekci – Klucz do uczenia się matematyki

Dzieci współpracując w parze realizowały określone zadania w wyznaczonej dla siebie roli, wcieliły się w rolę architekta i budowniczego. Doskonaliły umiejętność wzrokowego oceniania wielkości.

dzieci siedzą przy stole i jedzą lody

Stokrotkowe wspomnienia z Dnia Dziecka

dzieci siedzą na dywanie

Program literacki wg "Klucza do uczenia się”

Stokrotki podczas realizacji programu literackiego „Klucz do uczenia się” poznały bajki „Trzy małe świnki” oraz ‘Trzy koziołki Spryciołki. Rozwijały umiejętność szczegółowego opowiadania oraz odpowiadania na pytania dotyczące bajek.

Dzieci siedza w kole przed zgromadzonymi na tacy przedmiotami

Gzuby łodkrywajo’ świat - magnetyczność

Stokrotki podczas wczorajszych zajęć przeprowadziły serię eksperymentów z magnesem - poznały jego właściwości. Dzieci dzieliły przedmioty na metalowe i inne. Rozpoznawały przedmioty magnetyczne i niemagnetyczne.

Zamknij menu
Wróć na początek strony