Stokrotki

Grupa przedszkolaków Stokrotki

 

zdjęcie grupowe dzieci

Wycieczka do Nadleśnictwa Woziwoda

22 czerwca „Stokrotki” wczesnym rankiem wyruszyły na ostatnią już wycieczkę w tym roku szkolnym. Humorki nam dopisywały, więc podróż się nie dłużyła i wkrótce byliśmy w Nadleśnictwie Woziwoda.  

Dzieci obserwują jak powstaje masło.

„Stokrotki” robią swojskie masło

W minionym czasie dzieci odbywały zajęcia z ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla przedszkoli pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne” . Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. 

Dzieci w cukierni na lodach

Wyjście na lody i plac zabaw

„Stokrotki” w piękny ciepły i słoneczny dzień wraz z paniami wybrały się na przepyszne lody do Cafe&Lody Cejrowscy.  Każdy mógł samodzielnie wybrać kształt lodów - kręcone, gałkowe oraz swój ulubiony smak. Dzieci z apetytem zajadały swoje porcję lodów. Po smacznym poczęstunku wszyscy wyruszyli na duży Śliwicki plac zabaw.

zdjęcie grupowe na tle wozu strażackiego

Spotkanie ze strażakami

W piątek 3 czerwca odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie dzieci ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Śliwiczkach.  Wizyta strażaków wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. W trakcie tego spotkania „Stokrotki” dowiedziały się jak wygląda praca strażaka, słuchały ciekawych opowieści. Zapoznały się z wyposażeniem wozu strażackiego, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Dużo emocji wzbudziło wsiadanie i pobyt w wozie strażackim.

Dzieci podczas oglądania prezentów

"Stokrotkowe" prezenty z okazji Jubileuszu przedszkola.

"Stokrotki" po uroczystości 20lecia nadania imienia „Borowiaczek”, z radość czekały na otrzymane z tej okazji prezenty. Pełne dziecięcej ciekawości otwierały otrzymane upominki.  

zdjęcie grupowe dzieci

Wycieczka do Koronowa - Wioski ginących zawodów

5. maja "Stokrotki" wspólnie z grupą „Jeżyków” wyjechały na wycieczkę autokarową do Koronowa – „Wioski ginących zawodów”. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat garncarstwa. Brały udział w zajęciach garncarskich, na których samodzielnie wykonały gliniane naczynie – kaganek oraz warsztatach igłą malowane poznając haft krzyżykowy. Zwiedzały skansen dawnych sprzętów, przedmiotów codziennego użytku.

Zamknij menu
Wróć na początek strony