Stokrotki

Grupa przedszkolaków Stokrotki

Jesteśmy najstarszą grupą przedszkolną, chodzimy do „Borowiaczka” już czwarty rok. Nasza grupa liczy 26 dzieci, w tym 14 dziewczynek i 12 chłopców. Dwoje dzieci, to dzieci, które we wrześniu pierwszy raz przekroczyły próg przedszkola przenosząc się w nowy dla nich świat. Wszyscy szybko zaakceptowaliśmy zasady panujące w naszej grupie i wdrożyliśmy się do rytmu dnia panującego w czasie pobytu w przedszkolu. Uwielbiamy razem spędzać czas, bawić się, konstruować budowle z klocków, przebywać na świeżym powietrzu w otoczeniu naszej pięknej przyrody, ale także zdobywać doświadczenia i nabywać nowe umiejętności.
„Stokrotki”, to wesoła, rozbrykana, rozśpiewana i aktywna fizycznie gromadka dzieci. Dobrze czująca się w naszej nowej sali, która jest kolorowa i pełna zabawek.  

dzieci prezentują swoje prace

Zabawa sensoryczna - Z czym kojarzy się ten dźwięk?

Stokrotki podczas słuchania muzyki (różnych odgłosów deszczu) pobudzały wyobraźnię – jak wygląda deszcz? Malując palcem wodą, na kawałkach bibuły. Dmuchając na bibułę obserwowały powstające obrazy.  

Dzieci przelewają wodę w różnych naczyniach

Grające szklanki

Dzieci sprawdzały właściwości wody, brały udział w ćwiczeniach związanych z mierzeniem objętości wody, barwieniem. Tworzyły niekonwencjonalne instrumenty. Dowiedziały się również, że woda może zmieniać dźwięk szkła. Rozpoznawały melodię graną na szklankach z wodą („Wlazł kotek na płotek” i „Kurki trzy”) oraz samodzielnie próbowały grać.

Dzieci wykonują z darów przyrody wiewiórkę.

Jesienne inspiracje - „Co widzieliśmy w lesie?”

Wykorzystując przyniesione dary jesieni - liście, szyszki, żołędzie, kasztany, gałązki…, dzieci w grupach rozwijały kreatywność i współpracę podczas wykonywania wspólnie pracy plastycznej. 

Zabawy wśród kolorowych liści.

Zabawy w liściach

Stokrotki widząc uroki pięknej złotej jesieni wybrały się do pobliskiego parku po różnorodne cuda przyrodnicze, potrzebne do wykonania pracy plastycznej. Po drodze uczyły się nazywać napotkane drzewa. Była, to również okazja do wspólnych zabaw wśród kolorowych liści: bitwa na liście, podrzucanie, skakanie…. Radości nie było końca. 

dzieci kiszą kapustę

W borowiackiej chałupie - kiszenie kapusty

Stokrotki dowiedziały się jak dawniej Borowiacy przechowywali i przygotowywali z warzyw zapasy na zimę. Poznały etapy kiszenia kapusty, narzędzia i produkty potrzebne do jej wykonania – beczka, szatkownica, tłuczek do ubijania, kapusta, sól, marchew, koper, kminek. Miały możliwość samodzielnie przygotować składniki i uczestniczyć w kiszeniu kapusty. 

Dzieci kupują warzywa na targu.

Wyjście na targ

W czwartek wyruszyliśmy na pobliski rynek. "Stokrotki" samodzielnie mogły wybrać i kupić warzywa potrzebne do kiszenia kapusty. Poznały pracę sprzedawcy, miały możliwość, zobaczyć, dotknąć, nazwać różne warzywa i owoce. 

Zamknij menu
Wróć na początek strony