Stokrotki

Grupa przedszkolaków Stokrotki

 

dzieci tańczą w kółku

Bale, bale w karnawale

13 stycznia odbył się długo wyczekiwany przez dzieci bal przebierańców, który wzbudził dużo radości i emocji. Stokrotki z dumą prezentowały się w swoich strojach przed całą grupą. Wspólnie ze swoimi paniami świetnie bawiły się w pląsach, zabawach dawnych lat i konkursach.

zdjęcie grupowe przy choince

Stokrotki - Wigilia

20 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia. Po wspólnym spotkaniu wszystkich grup Stokrotki udały się do swojej sali, gdzie wysłuchały fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa Chrystusa czytanego przez Mariankę. Dzieląc się opłatkiem złożyliśmy sobie świąteczne życzenia, by następnie wspólnie przystąpić do wigilijnego poczęstunku. W oczekiwaniu na przybycie Gwiazdora wspólnie śpiewaliśmy kolędy i pastorałki.

dziewczynki ubierają choinkę

Świąteczne rozmaitości

Przygotowując się do Świat Bożego Narodzenia mali borowiacy  pogłębiają swoją wiedzę na temat obyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. Stokrotki z zapałem i dużym zaangażowaniem wykonują różnorodne ozdoby świąteczne, stroją choinkę, uczą się kolęd, pastorałek oraz wierszy w gwarze borowiackiej. W radosnym nastroju, wspólnie spędzają przedświąteczny czas. 

dzieci przebrane za kolędników

Kolędnicy, wędrownicy - Stokrotki

Stokrotki wspólnie z grupą „Jeżyków” podtrzymywały ludową tradycję kolędowania, czyli chodzenia z Gwiazdą. Biorąc udział w kolędowaniu dzieci składały świąteczne życzenia w gwarze borowiackiej, śpiewały piosenki, odwiedzając zakłady pracy, szkołę, przychodnię zdrowia, aptekę itp… .

zdjęcie grupowe stokrotek

Mikołajki Stokrotek

Dzieci przez cały tydzień przygotowywały się na przyjście Mikołaja.  Poznały historię Św. Mikołaja - Biskupa, jego strój.  Wykonywały różne zadania np. układały z elementów postać Świętego Mikołaja, recytowały wiersz, uczyły się piosenki, do której wykonywały układ ruchowo-taneczny. Samodzielnie też zrobiły czerwony, papierowy bucik. 

Dzieci wykonują domek z papieru - oklejają dach słomą

Nadzwyczajne domy - chałupa

Mali borowiacy wykonują przestrzenną pracę plastyczno-techniczną z kartki papieru. Samodzielnie składają kartkę wg instrukcji tworząc małą chałupę – dom. Dorysowują i doklejają poszczególne elementy: słomiany dach, komin, okna, drzwi. Tworząc miejscowość Śliwice Stokrotki umieszczają swoje papierowe domy na makiecie, która służy dzieciom do różnych zabaw tematycznych.

Zamknij menu
Wróć na początek strony