Stokrotki

Grupa przedszkolaków Stokrotki

STOKROTKI, to grupa 25 wesołych 4letnich dzieci.
Do przedszkola uczęszczamy już drugi rok. Jesteśmy bardzo ciekawi świata, lubimy eksperymentować ale także zdobywać doświadczenia i nabywać nowe umiejętności. Uwielbiamy razem spędzać czas - bawić się, grać w gry, konstruować budowle z klocków… Bardzo lubimy słuchać o naszych przodkach BOROWIAKACH - „Jak to dawniej bywało”. Jesteśmy coraz bardziej samodzielni w różnych działaniach. Chętnie śpiewamy piosenki, tańczymy i ćwiczymy. Rozwijamy również sprawność manualną poprzez rysowanie, malowanie farbami, paluszkami, kolorowanie, wycinanie, nawlekanie, wyklejanie …itp. Dużo radości dają nam zabawy w ogrodzie przedszkolnym oraz spacery. Dobrze czujemy się w naszej kolorowej sali zawsze pełnej radosnej zabawy i naszego uśmiechu.

Troje dzieci pije sok w kubeczkach.

Gzuby łodkrywajo᾿ świat - zmysły

W minionym tygodniu Stokrotki miały okazję doskonalić umiejętność spostrzegania świata za pomocą zmysłów: wzroku, dotyku, słuchu, smaku oraz węchu. Największą radość sprawiły im zabawy badawcze, rozpoznawały różne smaki np. słodki, kwaśny, słony…. Tworzyły, malowały różnokolorowe plamy i obrazy na mleku oraz odkrywały zjawisko tęczy.

Troje dzieci wykonują doświadczenie z balonami

Stokrotki małymi odkrywcami - tajemnice powietrza

dzieci siedzą przy stole

Pieczemy ciasto marchewkowo- jabłkowe

przedszkolaki przy stole rysują drzewa

Praca plastyczna - sad

Dzieci malują drzewa farby, starają się zmieścić w konturze obrazka. Ćwiczą sprawność manualną podczas formułowania kulek z krepy (owoce). Przyklejają zrobione owoce z krepy na drzewa (pamiętają, że na jednym drzewie są owoce jednego gatunku).

grupa przedszkolaków z opiekunką na tle płotu

Poznajemy owoce i warzywa

Jednym z tematów kompleksowych w październiku były owoce i warzywa. Dzieci podczas spaceru do sadu i ogrodu warzywnego poznały środowisko wzrostu owoców i warzyw.

siedzący przedszkolacy pokazują samochodziki

Dzień chłopaka

30 września obchodziliśmy Święto Chłopców i właśnie z tej okazji dziewczynki wręczyły swoim kolegom upominki, złożyły życzenia oraz zaśpiewały piosenkę. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

Zamknij menu
Wróć na początek strony