Stokrotki

Grupa przedszkolaków Stokrotki

STOKROTKI, to grupa 25 wesołych 4letnich dzieci.
Do przedszkola uczęszczamy już drugi rok. Jesteśmy bardzo ciekawi świata, lubimy eksperymentować ale także zdobywać doświadczenia i nabywać nowe umiejętności. Uwielbiamy razem spędzać czas - bawić się, grać w gry, konstruować budowle z klocków… Bardzo lubimy słuchać o naszych przodkach BOROWIAKACH - „Jak to dawniej bywało”. Jesteśmy coraz bardziej samodzielni w różnych działaniach. Chętnie śpiewamy piosenki, tańczymy i ćwiczymy. Rozwijamy również sprawność manualną poprzez rysowanie, malowanie farbami, paluszkami, kolorowanie, wycinanie, nawlekanie, wyklejanie …itp. Dużo radości dają nam zabawy w ogrodzie przedszkolnym oraz spacery. Dobrze czujemy się w naszej kolorowej sali zawsze pełnej radosnej zabawy i naszego uśmiechu.

Chłopcy śpiewaja 100 lat swoim koleżankom

Dzień Kobiet

W tym szczególnym dniu 8 marca chłopcy wręczyli upominki, złożyli życzenia, zaśpiewali „100 lat” swoim koleżankom i paniom. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci. „Małe i duże” kobietki dziękują wszystkim chłopcom za piękne życzenia.

dzieci utrzymujące równowagę

Gzuby łodkrywajo͗ świat - mechanika

Stokrotki na kolejnych zajęciach związanych z odkrywaniem ciekawostek świata przeprowadzały eksperymenty dotyczące - tajemnic mechaniki.

dzieci bawiące się na śniegu

Śniegowe uciechy

Stokrotki bardzo lubią zabawy na śniegu, oto jeszcze kilka ostatnich wspomnień ze śniegowych uciech.

dzieci przy stoliku lepią plastelinę

"Bajkowy ptaszek" z plasteliny

Realizując temat kompleksowy „Ptaki zimą”, dzieci poznały nazwy i wygląd ptaków: wróbel, sikorka, gil. Przy tej okazji tworzyły przestrzenną kompozycje „bajkowy ptaszek”, podczas której rozwijały wyobraźnię, sprawność manualną dłoni i palców. Zabawy z plasteliną dostarczyły Stokrotkom dużo radości ćwicząc przy tym cierpliwość i dokładności w wykonywaniu pracy.

zdjęcie grupowe dzieci z grupy stokrotki

Bal karnawałowy u Stokrotek

W czwartek 11 lutego już od rana w naszej „Stokrotkowej” sali było bardzo kolorowo, wszystko za sprawą atmosfery związanej z BALEM PRZEBIERAŃCÓW. Stokrotki podczas tańców i pląsów bawiły się przy skocznej i wesołej muzyce. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku w tym „pączka”. Bal zakończył się sesją zdjęciową Stokrotek.

Troje dzieci wykonuje eksperyment z chmurką

Gzuby łodkrywajo᾿ świat - lód i śnieg

Podczas eksperymentów z  lodem i śniegiem  dzieci rozwijały zainteresowania badawcze, doskonaliły umiejętność zadawania pytań i wyciągania wniosków. Zajęcia rozpoczęły się od "burzy mózgów", dzieci zastanawiały się nad odpowiedzią na różne pytania między innymi – Co to jest lód? Jak powstaje? Co się z nim dzieje pod wpływem ciepła? Czy śnieg jest czysty?

Zamknij menu
Wróć na początek strony