Stokrotki

Grupa przedszkolaków Stokrotki

Jesteśmy najstarszą grupą przedszkolną, chodzimy do „Borowiaczka” już czwarty rok. Nasza grupa liczy 26 dzieci, w tym 14 dziewczynek i 12 chłopców. Dwoje dzieci, to dzieci, które we wrześniu pierwszy raz przekroczyły próg przedszkola przenosząc się w nowy dla nich świat. Wszyscy szybko zaakceptowaliśmy zasady panujące w naszej grupie i wdrożyliśmy się do rytmu dnia panującego w czasie pobytu w przedszkolu. Uwielbiamy razem spędzać czas, bawić się, konstruować budowle z klocków, przebywać na świeżym powietrzu w otoczeniu naszej pięknej przyrody, ale także zdobywać doświadczenia i nabywać nowe umiejętności.
„Stokrotki”, to wesoła, rozbrykana, rozśpiewana i aktywna fizycznie gromadka dzieci. Dobrze czująca się w naszej nowej sali, która jest kolorowa i pełna zabawek.  

Dzieci układają nuty

Wszystko jest muzyką

Stokrotki w minionym tygodniu omawiały tematykę związaną z szeroko pojętą muzyką. Wydobywały dźwięki z różnych rekwizytów (plastikowa butelka, drewniane klocki itp.) i rozważały, czy wszystkie dźwięki są dla nich tak samo przyjemne.

Dzieci siedzą w kręgu

Dzień Kobiet

Jak co roku chłopcy z grupy "Stokrotek" pamiętali o swoich koleżankach i paniach 8 marca w Dzień Kobiet. Złożyli miłe życzenia swoim koleżankom, tradycyjnie zaśpiewali „Sto lat”, wręczyli drobne „stokrotkowe” upominki, częstując się słodkościami

Dzieci robią rakiety

W przestrzeni kosmicznej

W minionym tygodniu, podczas zajęć dydaktycznych, dzieci zapoznały się z różnymi zjawiskami związanymi z Kosmosem. Poznały planety Układu Słonecznego, dowiedziały się kim jest astronom, astronauta, czym jest Słońce, Księżyc oraz kim był Mikołaj Kopernik. Wspólnie wykonały pojazdy kosmiczne - rakiety. 

Dzieci ubierają sprzęt sportowy

Sporty zimowe

Stokrotki w ramach rocznego tematu „Na sportowo i ludowo” odbyły kolejne zajęcia, podczas  których poznały różnorodne „Sporty zimowe” – narciarstwo, łyżwiarstwo, saneczkarstwo…. Wiedzą czym są zimowe Igrzyska Olimpijskie, jak wygląda flaga olimpijska, medale, puchary, sporty indywidualne i zespołowe.

zdjęcie grupowe dzieci

Pączkowy czas do zabawy karnawałowej zaprasza nas

Stokrotki z niecierpliwością wyczekiwały na ten niezwykły dzień - bal przebierańców, który odbył się 16 lutego w tłusty czwartek. Rozpoznać dzieci było trudno. Wspólnie z dziećmi przebrały się również wszystkie panie.

dzieci lepią bałwana

Śnieżne zabawy

Długo oczekiwany biały puszek, pozwolił Stokrotkom na śnieżne zabawy i harce. Dzieci rzucały się śnieżkami, lepiły bałwanki, robiły orły, turlały się…. radości nie było końca

Zamknij menu
Wróć na początek strony