Orzeszki

zdjęcie grupy przedszkolaków Orzeszki

Jesteśmy najstarszą grupą w przedszkolu razem z „Mróweczkami” oczywiście, ale nasza przygoda z „Borowiaczkiem” trwa już czwarty rok. Mamy silną grupę w której dominują liczebnie chłopcy jest ich aż 17 i 8 dziewczynek. W tym roku szkolnym powitaliśmy w naszych szeregach nowe dzieci Lenkę i Bartka. Jak w poprzednich latach rozwijamy naszą umiejętność czytania zgodnie z metodą „Odimiennej metody nauki czytania” dr. I. Majchrzak, całkiem nieźle nam wychodzi też liczenie i myślenie logiczne np. sprawnie układamy historyjki obrazkowe i potrafimy je opowiedzieć, znamy figury geometryczne, dni tygodnia, liczymy sprawnie do 20 ale też i więcej np. do 100. Wiemy jaka jest nasza stolica, znamy symbole narodowe, z dumą ubieramy nasz strój borowiacki, ponieważ wiemy że jesteśmy Borowiakami i kochamy naszą „Małą Ojczyznę”. Chętnie śpiewamy, gramy na instrumentach, malujemy, rysujemy ale najbardziej lubimy się ruszać. Uwielbiamy rywalizować kto jest szybszy w biegach, sprawnym ubieraniu się, kto będzie pierwszy w różnych sytuacjach. Troszkę przeszkadza nam nasza ruchliwość i nie zawsze przez dłuższy czas udaje nam się skupić podczas zajęć , ale bardzo się staramy i kiedy trzeba to stajemy na wysokości postawionego zadania i wtedy widać że zasługujemy na miano starszaków w „Borowiaczku”

dzieci bawią się piaskiem kinetycznym

Zabawa piaskiem kinetycznym

W piątek bawiliśmy się piaskiem kinetycznym, powstawały różne twory np. lody, wulkany ale też i Warszawa.

dzieci bawią się magnesami

Dzień doświadczeń

Dzisiaj w naszej grupie był dzień doświadczeń. Poznaliśmy co to jest magnes, ile ma biegunów. Badaliśmy jakie przedmioty są przyciągane przez magnez, które bieguny się przyciągają a które odpychają, co to jest przyciąganie ziemskie. Każdy z nas projektował drogę dla spinacza i za pomocą magnesu prze blat stołu poruszał nim,

dzieci robią doświadczenie z suszarką

Doświadczenia z powietrzem

W czwartek 26.11 „Orzeszki” aktywnie brały udział w doświadczeniach z powietrzem. Sprawdzaliśmy czy piłeczka porusza się w strumieniu powietrza z suszarki do włosów, jak rodzynki „tańczą” a kukurydza pływa. Na pytanie czy wokół nas coś jest? Po sprawdzeniu wiemy że to jest powietrze .

Dzieci kodują drogę dla robocika ozobota i obserwują jak się porusza.

Zabawy dowolne-kodowanie

Podczas zabaw dowolnych chętnie bawimy się małym robotem- ozobotem. Kodujemy mu trasę, ustalamy kiedy ma się zatrzymać, przyspieszyć, skręcić w prawo lub w lewo, to super zabawa.

ręka rysuje kredką obok pojemnik z kredkami

Zapraszam was do wykonania kilku ćwiczeń

Moje kochane Orzeszki serdecznie Was witam i wierzę że wszyscy dobrze się czujecie i jesteście zdrowi. Zapraszam was do wykonania kilku ćwiczeń. Bardzo za Wami tęsknie i do zobaczenia już wkrótce.

Dzieci korzystają z urządzeń do zabaw na placu przedszkolnym.

Zabawy na placu przedszkolnym

Zamknij menu
Wróć na początek strony