Orzeszki

zdjęcie grupy przedszkolaków Orzeszki

Jesteśmy najstarszą grupą w przedszkolu razem z „Mróweczkami” oczywiście, ale nasza przygoda z „Borowiaczkiem” trwa już czwarty rok. Mamy silną grupę w której dominują liczebnie chłopcy jest ich aż 17 i 8 dziewczynek. W tym roku szkolnym powitaliśmy w naszych szeregach nowe dzieci Lenkę i Bartka. Jak w poprzednich latach rozwijamy naszą umiejętność czytania zgodnie z metodą „Odimiennej metody nauki czytania” dr. I. Majchrzak, całkiem nieźle nam wychodzi też liczenie i myślenie logiczne np. sprawnie układamy historyjki obrazkowe i potrafimy je opowiedzieć, znamy figury geometryczne, dni tygodnia, liczymy sprawnie do 20 ale też i więcej np. do 100. Wiemy jaka jest nasza stolica, znamy symbole narodowe, z dumą ubieramy nasz strój borowiacki, ponieważ wiemy że jesteśmy Borowiakami i kochamy naszą „Małą Ojczyznę”. Chętnie śpiewamy, gramy na instrumentach, malujemy, rysujemy ale najbardziej lubimy się ruszać. Uwielbiamy rywalizować kto jest szybszy w biegach, sprawnym ubieraniu się, kto będzie pierwszy w różnych sytuacjach. Troszkę przeszkadza nam nasza ruchliwość i nie zawsze przez dłuższy czas udaje nam się skupić podczas zajęć , ale bardzo się staramy i kiedy trzeba to stajemy na wysokości postawionego zadania i wtedy widać że zasługujemy na miano starszaków w „Borowiaczku”

dzieci oglądają złudzenia optyczne

Orzeszki badały zjawiska dotyczące optyki

W ostatnich dniach nasza grupa badała zjawiska dotyczące optyki, wiemy już co to sa złudzenia optyczne, jak wygląda świat widziany w wodzie, obrazy lustrzane, badaliśmy cień, oraz światło słoneczne- tarcza Newtona.

zdjęcie zbiorowe grupy orzeszki w strojach karnawałowych

Bal przebierańców

W „Tłusty czwartek” nasza grupa bawiła się na ostatnim naszym balu przebierańców w przedszkolu. Każdy był przebrany tak jak chciał i jak sobie wymarzył, tym razem bawiliśmy się tylko w naszej Sali, były tańce, rysowanie na tablicy bałwanka z zawiązanymi oczami, pląsy przy muzyce, ozdabianie masek karnawałowych.

dzieci układają na macie obrazki wg kształtu i koloru

Zabawy w kodowanie

„Orzeszki” bardzo chętnie uczą się logicznego myślenia, obserwacji i dedukcji podczas zabaw w kodowanie, rozwijają również umiejętność współpracy z kolegami.

dzieci mieszają rączkami w misce sodę i piankę do golenia, tworzą sztuczny śnieg

Gzuby łodkrywaj’o świat

„Orzeszki” w ostatnich dniach aktywnie i z zaciekawieniem eksperymentowały z lodem. Sprawdzaliśmy między innymi jak zmienia się kształt butelki plastykowej pod wpływem zimna, czy woda krąży w przyrodzie, czy zamarznięta woda powiększa swoją objętość, jak zrobić sztuczny śnieg.

dzieci bawią się piaskiem kinetycznym

Zabawa piaskiem kinetycznym

W piątek bawiliśmy się piaskiem kinetycznym, powstawały różne twory np. lody, wulkany ale też i Warszawa.

dzieci robią doświadczenie z suszarką

Doświadczenia z powietrzem

W czwartek 26.11 „Orzeszki” aktywnie brały udział w doświadczeniach z powietrzem. Sprawdzaliśmy czy piłeczka porusza się w strumieniu powietrza z suszarki do włosów, jak rodzynki „tańczą” a kukurydza pływa. Na pytanie czy wokół nas coś jest? Po sprawdzeniu wiemy że to jest powietrze .

Zamknij menu
Wróć na początek strony