Mróweczki

zdjęcie grupy przedszkolaków Mróweczki

Mróweczki to grupa dzieci 6-7 letnich. Razem z  Orzeszkami jesteśmy w zerówce - jako najstarsi przedszkolacy nosimy już na głowach wianuszki ( 13 dziewczynek) i kapelindry ( 12 chłopców). Niektóre dzieci z naszej grupy po raz pierwszy poznają przedszkole, siebie nawzajem oraz. Sporo czasu poświęcamy na naukę samodzielności oraz wspólną zabawę „uczymy się bawiąc i bawimy ucząc”. Wszystkie nasze działania zmierzają do poznania siebie, dostrzeżenia innych, poznania świata. Realizując treści programowe z różnych obszarów edukacyjnych podejmujemy różne formy aktywności dzieci: społeczną, językową, poznawczą, artystyczną oraz ruchową i zdrowotną, dbając przy tym o kultywowanie naszej tożsamości regionalnej i narodowej . Każdy dzień zajmują wesołe zabawy w kącikach tematycznych oraz różnorodne zajęcia i zabawy rozwijające naszą samodzielność . Zawsze dbamy o naszą salę sprzątając zabawki oraz pomagając w jej upiększaniu i dekorowaniu. Często wychodzimy też do naszego placu przedszkolnego, w którym bardzo lubimy spędzać czas na zabawie. Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej i bajek.

dziewczynka układa szklanki na stole

Kompleksowy temat: wyobraźnia

Pracowite Mróweczki w ramach tematu kompleksowego pt.,, WYOBRAŹNIA” wypowiadały się na temat swoich marzeń, zainteresowań , hobby. Odpowiedź na pytanie "Czym jest wyobraźnia” nie była jak się okazało wcale taka prosta. W ramach tematu, dzieci uczestniczyły w różnych zabawach edukacyjnych, które sprawiły im sporo radości i umożliwiły rozwijać ich wyobraźnię i kreatywność.

dzieci oglądają warzywa

Temat kompleksowy

W ramach tematu kompleksowego,, Warzywa i owoce są smaczne i zdrowe- ,, Mróweczki” dowiedziały się gdzie rosną poszczególne warzywa i owoce, jak wyglądają i dlaczego są zdrowe dla naszego organizmu. Wspólnie ze swoimi Paniami przygotowały sok owocowo- warzywny , który ze smakiem próbowały .

Gzuby łodkrywajo świat

Mróweczki podczas eksperymentów z wodą w roli głównej

Dzieci w pozycji siedzącej na dywanie, umieszczają przedmioty w odpowiednich polach planszy

Kodujemy na dywanie

Potrafimy orientować się w położeniu przedmiotów w przestrzeni, układamy elementy wg. ustalonych kodów. Przeliczamy i ustawiamy przedmioty w określonych polach , używamy określeń: w prawo, w lewo , do przodu , do tyłu.

praca plastyczna wykonana przez przedszkolaków

Wykonujemy prace plastyczne

Wykonujemy prace plastyczne różnymi technikami. Jak przystało na ,,pracowite mróweczki” nasze prace staramy się wykonywać starannie i estetycznie . Bardzo lubimy podczas pracy słuchać muzyki i śpiewać piosenki.

dzieci w żółtych kamizelkach w parku

Mróweczki wyruszają na spacer do parku

Utrwalają nazwy drzew , zbierają liście do prac plastycznych i kącika jesiennego. W ramach metody projektu o tematyce,, grzyby” oglądają i nazywają znalezione okazy grzybów. Podczas spaceru bezpiecznie poruszają się podczas przechodzenia przez jezdnię.

Zamknij menu
Wróć na początek strony