Mróweczki

zdjęcie grupy przedszkolaków Mróweczki

Mróweczki to grupa dzieci 6-7 letnich. Razem z  Orzeszkami jesteśmy w zerówce - jako najstarsi przedszkolacy nosimy już na głowach wianuszki ( 13 dziewczynek) i kapelindry ( 12 chłopców). Niektóre dzieci z naszej grupy po raz pierwszy poznają przedszkole, siebie nawzajem oraz. Sporo czasu poświęcamy na naukę samodzielności oraz wspólną zabawę „uczymy się bawiąc i bawimy ucząc”. Wszystkie nasze działania zmierzają do poznania siebie, dostrzeżenia innych, poznania świata. Realizując treści programowe z różnych obszarów edukacyjnych podejmujemy różne formy aktywności dzieci: społeczną, językową, poznawczą, artystyczną oraz ruchową i zdrowotną, dbając przy tym o kultywowanie naszej tożsamości regionalnej i narodowej . Każdy dzień zajmują wesołe zabawy w kącikach tematycznych oraz różnorodne zajęcia i zabawy rozwijające naszą samodzielność . Zawsze dbamy o naszą salę sprzątając zabawki oraz pomagając w jej upiększaniu i dekorowaniu. Często wychodzimy też do naszego placu przedszkolnego, w którym bardzo lubimy spędzać czas na zabawie. Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej i bajek.

chłopcy odrysowują ręce na kartce

Praca plastyczna pt. Biały Orzeł

"Mróweczki" współpracowały w parach podczas tworzenia pracy plastycznej pt. "Bialy Orzel" . Odrysowywaly rękę kolezanki/kolegi na kartce, po czym wycinały po linii kontur ręki i według wcześniejszych instrukcji przyklejaly na kartkę.

dziewczynki siedzą przy stoliku

Pieczenie bułek i chleba

"Mróweczki" wspólnie upiekły bulki oraz chleb. Wcześniej dowiedziały się jak powstaje mąka oraz etapy pieczenia chleba. Bardzo się cieszyły mogąc brać czynny udział w wyrabianiu ciasta. Obserwowały rosnące ciasto, formowały bulki. Po upieczeniu smacznie je zjadły.

dzieci dzielą się opłatkiem w Sali przedszkolnej

Wigilia u Mróweczek

Tegoroczna wigilia w grupie Mróweczek była wyjątkowa, nie tylko ze względu na swój nietypowy przebieg, ale przede wszystkim była to ostatnia wigilia naszych 6-latków w przedszkolu.

Dzieci w czerwonych strojach i czapkach stoją przy kominku, trzymają prezenty

Prezenty od Mikołaja dla Mróweczek

Mikołajki -przy cieple kominka. Oczywistą sprawą jest, że Mróweczki zasłużyły na prezenty od Świętego Mikołaja. Dzieci wraz z rodzicami wymyślały mikołajkowe hasła- spośród nadesłanych prac wyłoniono 2 dwa hasła z największą liczbą oddanych przez dzieci głosów.

Dzieci siedząc na dywanie układają klocki z sylabami na macie do kodowania

Mróweczki- łowcy wyrazów

Łowcy wyrazów-Kodować można na wiele sposobów. Z racji, że zima zbliża się wielkimi krokami (zawitała na przedszkolnym i domowym podwórku w postaci upragnionego przez wszystkich śniegu),dzieci wskazywały w ,, ubraniowym sudoku” położenie zimowej garderoby , określały jej ilość i ćwiczyły pojęcia: pionowo/ poziomo.

Dzieci stoją w Sali w górniczych nakryciach głowy, machają

Mróweczki Górnikom

Mróweczki wszystkim górnikom i Barbarom życzą zdrowia i spokojnej, bezpiecznej pracy z okazji obchodzonego 4 dnia święta górników . Podczas bloku tematycznego pt. ,, Barbórka,, dzieci dowiadywały się ciekawostek na temat ciężkiej pracy w kopalni, którą wykonują górnicy. Dzieci wykonywały nakrycia głowy tzw. ,, czako” , oraz liczne zadania nawiązujące do tematu zgodne z podstawa programową .

Zamknij menu
Wróć na początek strony