Mróweczki

zdjęcie grupy przedszkolaków Mróweczki

Mróweczki to grupa dzieci 6-7 letnich. Razem z  Orzeszkami jesteśmy w zerówce - jako najstarsi przedszkolacy nosimy już na głowach wianuszki ( 13 dziewczynek) i kapelindry ( 12 chłopców). Niektóre dzieci z naszej grupy po raz pierwszy poznają przedszkole, siebie nawzajem oraz. Sporo czasu poświęcamy na naukę samodzielności oraz wspólną zabawę „uczymy się bawiąc i bawimy ucząc”. Wszystkie nasze działania zmierzają do poznania siebie, dostrzeżenia innych, poznania świata. Realizując treści programowe z różnych obszarów edukacyjnych podejmujemy różne formy aktywności dzieci: społeczną, językową, poznawczą, artystyczną oraz ruchową i zdrowotną, dbając przy tym o kultywowanie naszej tożsamości regionalnej i narodowej . Każdy dzień zajmują wesołe zabawy w kącikach tematycznych oraz różnorodne zajęcia i zabawy rozwijające naszą samodzielność . Zawsze dbamy o naszą salę sprzątając zabawki oraz pomagając w jej upiększaniu i dekorowaniu. Często wychodzimy też do naszego placu przedszkolnego, w którym bardzo lubimy spędzać czas na zabawie. Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej i bajek.

dzieci dzielą się opłatkiem w Sali przedszkolnej

Wigilia u Mróweczek

Tegoroczna wigilia w grupie Mróweczek była wyjątkowa, nie tylko ze względu na swój nietypowy przebieg, ale przede wszystkim była to ostatnia wigilia naszych 6-latków w przedszkolu.

Dzieci stoją w Sali w górniczych nakryciach głowy, machają

Mróweczki Górnikom

Mróweczki wszystkim górnikom i Barbarom życzą zdrowia i spokojnej, bezpiecznej pracy z okazji obchodzonego 4 dnia święta górników . Podczas bloku tematycznego pt. ,, Barbórka,, dzieci dowiadywały się ciekawostek na temat ciężkiej pracy w kopalni, którą wykonują górnicy. Dzieci wykonywały nakrycia głowy tzw. ,, czako” , oraz liczne zadania nawiązujące do tematu zgodne z podstawa programową .

Dzieci w czerwonych strojach i czapkach stoją przy kominku, trzymają prezenty

Prezenty od Mikołaja dla Mróweczek

Mikołajki -przy cieple kominka. Oczywistą sprawą jest, że Mróweczki zasłużyły na prezenty od Świętego Mikołaja. Dzieci wraz z rodzicami wymyślały mikołajkowe hasła- spośród nadesłanych prac wyłoniono 2 dwa hasła z największą liczbą oddanych przez dzieci głosów.

dziewczynka układa szklanki na stole

Kompleksowy temat: wyobraźnia

Pracowite Mróweczki w ramach tematu kompleksowego pt.,, WYOBRAŹNIA” wypowiadały się na temat swoich marzeń, zainteresowań , hobby. Odpowiedź na pytanie "Czym jest wyobraźnia” nie była jak się okazało wcale taka prosta. W ramach tematu, dzieci uczestniczyły w różnych zabawach edukacyjnych, które sprawiły im sporo radości i umożliwiły rozwijać ich wyobraźnię i kreatywność.

Dzieci siedząc na dywanie układają klocki z sylabami na macie do kodowania

Mróweczki- łowcy wyrazów

Łowcy wyrazów-Kodować można na wiele sposobów. Z racji, że zima zbliża się wielkimi krokami (zawitała na przedszkolnym i domowym podwórku w postaci upragnionego przez wszystkich śniegu),dzieci wskazywały w ,, ubraniowym sudoku” położenie zimowej garderoby , określały jej ilość i ćwiczyły pojęcia: pionowo/ poziomo.

Gzuby łodkrywajo świat

Mróweczki podczas eksperymentów z wodą w roli głównej

Zamknij menu
Wróć na początek strony