”Kaczuszki” stoją przy zebranych w “Borowiaczku” elektrośmieciach

„KACZUSZKI” zbierają elektrośmieci

"Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci" - to akcja ekologiczna, która miała miejsce w “Borowiaczku” w dniach: od 13.09. - 30.09.2021r. W związku z powyższym, dzieci z grupy “Kaczuszki” zostały wprowadzone w temat i zachęcone, by z rodzicami przyłączyły się do tej akcji.

Dzieci poznały znaczenie pojęcia "elektrośmieci". Rozpoznawały i nazywały zgromadzone przez n-lkę drobne sprzęty elektryczne: telefon, lokówka, grzałka, elektryczna szczotka do zębów, lampki choinkowe, itp. “Kaczuszki” już wiedzą, że sprzęty elektryczne podlegają specjalnej selektywnej utylizacji oraz rozumieją niebezpieczeństwa, związane z obsługą urządzeń elektrycznych - szczególnie przez dzieci! Wraz z innymi koleżankami i kolegami z grupy zanosiły zepsute sprzęty na miejsce zbiórki elektrośmieci, która aktualnie trwała w "Borowiaczku".
Niektóre “Kaczuszki” wraz z rodzicami “wzbogaciły” nasze przedszkolne zbiory elektrośmieci - za co bardzo, w imieniu wszystkich przedszkolaków dziękujemy. Była to dobra okazja, by posprzątać nieco w swoich domowych gospodarstwach, a zarazem kształtować świadomość ekologiczną młodego pokolenia (a może nawet i tego nieco starszego!?).

”Kaczuszki” stoją przy zebranych w “Borowiaczku” elektrośmieciach
dzieci siedzą przy zgromadzonych przedmiotach
“Kaczuszki” wybierają przedmioty działające “na prąd”
Zamknij menu
Wróć na początek strony