Kaczuszki

zdjęcie grupy przedszkolaków Kaczuszki

„Kaczuszki” to grupa dzieci 5,6 i 7 letnich liczy 25 osób . Do tej grupy w tym roku szkolnym dołączyło  9 dzieci które po raz pierwszy rozpoczęły przygodę z „Borowiaczkiem” oraz 3 osoby które już uczęszczały do przedszkola tylko do innych grup –„Mróweczek” i „Orzeszków”. W dalszym ciągu bawimy się w czytanie wg Odimiennej Metody Nauki Czytania dr I. Majchrzak, a teraz zdecydowana większość przygotowuje się do nauki w szkole. Lubimy śpiewać, tańczyć i zdobywać nowe wiadomości i umiejętności oraz  przebywać na świeżym powietrzu. Mamy nadzieję że ten rok będzie dla nas wyjątkowy, ciekawy i pełen przygód.

dzieci tańczą

Kaczuszki - bal karnawałowy

13 stycznia w Przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy i jak to w naszym Borowiaczku bal inny od wszystkich , w tym roku wróciliśmy do tradycji i dzieci wzbogaciły swoja wiedzę jak przeżywano  karnawał u Borowiaków. Nasze sale udekorowane zostały wyłącznie w ozdoby papierowe z krepy, papieru, makaronów itp, dzieci zostały zachęcone do samodzielnego wykonania swoje go stroju, rodzice wzbogacili nasz stół o wypieki - chruściki i drożdżówki.

grupa dzieci ubrana na czerwono prezentuje buciki od Św. Mikołaja

Mikołaj u Kaczuszek

Nasza grupa obchodziła  Mikołajki dopiero w poniedziałek- ponieważ nie było nas w przedszkolu cały tydzień. Mikołaj jednak nie zapomniał o nas i czekała nas w sali niespodzianka i list od samego Świętego. Dostaliśmy piękne rogi renifera, które nosiliśmy cały dzień, podczas śpiewu i tańca dla Mikołaja i było nam bardzo wesoło. W naszych bucikach też znalazło się małe co nie co- piernik snycerski z wizerunkiem Biskupa Mikołaja oraz modlitwa do niego a także drobne łakocie. To był dla nas bardzo wyjątkowy dzień.

dziewczynki siedzą przy stole i wykonują herb

Kaczuszki wykonują herb Śliwic

Dzieci kolejnym krokiem w temacie "Moja miejscowość" było poznanie herbu Śliwic, znaczenia poszczególnych elementów. Podczas pracy plastycznej "Kaczuszki: wykonały herb wycinając poszczególne elementy i umieszczając je na właściwym miejscu. Teraz potrafią go rozpoznać wśród innych herbów.

Grupa dzieci pozuje przed chatą drewnianą

Edukacja regionalna

Realizując tematy z edukacji regionalnej "Kaczuszki" w tym tygodniu skupiły swoje zainteresowanie na poznawaniu Śliwic- zwłaszcza stare drewniane zabudowy - chałupy borowiackie. Oczywiście poznaliśmy historię powstania Groty Matki Bożej z Lourds. Wiemy również jak wygląda i do czego nawiązuje herb Śliwic który własnoręcznie wykonywaliśmy.

”Kaczuszki” stoją przy zebranych w “Borowiaczku” elektrośmieciach

„KACZUSZKI” zbierają elektrośmieci

"Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci" - to akcja ekologiczna, która miała miejsce w “Borowiaczku” w dniach: od 13.09. - 30.09.2021r. W związku z powyższym, dzieci z grupy “Kaczuszki” zostały wprowadzone w temat i zachęcone, by z rodzicami przyłączyły się do tej akcji.

Pani Dyrektor składa “Kaczuszkom” życzenia

Dzień Przedszkolaka u Kaczuszek

20 września 2021r. świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka. W ten dzień, odwiedziła naszą grupę p. Dyrektor – Ilona Kiełpińska. Z okazji Dnia Przedszkolaka, Pani Ilonka złożyła dzieciom życzenia, wręczyła niespodzianki - książeczka i odblask dla każdego dziecka oraz prezent dla grupy, który “Kaczuszki” musiały same sobie odnaleźć.

Zamknij menu
Wróć na początek strony