Kaczuszki

zdjęcie grupy przedszkolaków Kaczuszki

Do grupy „Kaczuszek” uczęszcza 25 dzieci. Dwanaścioro dzieci przekroczyło próg „Borowiaczka” po raz pierwszy, trzynaścioro dzieci uczęszczało już do naszego przedszkola do różnych grup. Poznajemy się nawzajem, uczymy się wspólnie bawić i pracować zgodnie ze wspólnie ustalonymi regułami i zasadami. Potrafimy już dokładnie umyć ręce, aby z naszych rąk przegonić wszystkie wirusy. Znamy już zapis naszych imion i poznajemy imiona kolegów (wg odimiennej metody nauki czytania I. Majchrzak), chętnie bawimy się przy muzyce, wykonujemy prace plastyczne różnymi technikami, a szczególnie lubimy lepić z masy solnej. Codziennie, jak tylko umożliwia nam to pogoda, przebywamy na placu zabaw, a jesienne zabawy przynoszą nam wiele radości . Stajemy się coraz bardziej samodzielni: staramy się samodzielnie ubierać, myć, podejmować różne aktywności, jak również raz w tygodniu samodzielnie przygotować sobie kanapki.

5.	Dzieci siedzą przy stolikach, do magnesu przyczepiają kolejno  kilka spinaczy, tworząc w ten sposób łańcuch ze spinaczy (magnesowanie przedmiotów).

Gzuby łodkrywajo’ świat – magnesy

Magnes, jak mówią dzieci - to coś, co się przyczepia do metalu. Kaczuszki poznawały właściwości magnesu poprzez samodzielne doświadczenia: sprawdzały między innymi, jakie przedmioty magnes przyciąga, a jakich nie. Dzieci dowiedziały się, że magnes ma dwa bieguny i dwa magnesy mogą się przyciągać lub odpychać, oraz że magnes magnesuje przedmioty metalowe i te mogą przyciągać inne przedmioty. Kaczuszki obserwowały, jak magnes przyciąga opiłki metalu

4.	Zdjęcie całej grupy dzieci wraz z nauczycielką

Wigilia u Kaczuszek

21.12 wraz z innymi grupami - „Kaczuszki” odświętnie ubrane w stroje borowiackie, przeżywały „Wigilię”. Staraliśmy się zachować tradycje związane z przebiegiem wigilii :

8.	Wspólna fotografia całej grupy wraz z  ich paniami

Niech żyje bal...

Bal karnawałowy, który odbył się w naszym przedszkolu 11 lutego, to zawsze dla przedszkolaków bardzo wyczekiwany czas. Dzieci mogły założyć strój ulubionej postaci bajkowej. Bal przebierańców w „Borowiaczku ma swoja długą tradycję, jednakże po raz pierwszy grupy bawiły się tylko w swoich salach. Pomimo tego nie zabrakła atrakcji: wspólne tańce, korowody, zagadki słowne i rozpoznawanie elementów strojów karnawałowych, oraz tańce z balonami.

3.	Zdjęcie całej grupy wraz z paniami przed kominkiem

Mikołaj jedzie samochodem

Kaczuszki z niecierpliwością oczekiwały na wizytę Św. Mikołaja. Aby otrzymać prezenty pilnie się do tego przygotowały: nauczyły się śpiewać piosenkę : „Mikołaj, Mikołaj jedzie samochodem, bo gdzieś zgubił saneczki w tę mroźna pogodę….”,

zdjęcie zbiorowe dzieci z grupy kaczuszek

Gzuby łodkrywajo’ świat - lód

Dzieci z grupy „Kaczuszki”, w ramach zajęć w kolejnym tygodniu eksperymentów w naszym Borowiaczku, tym razem zajęły się - lodem. Nasze zainteresowanie się lodem było ściśle połączone z realizowaną tematyką kompleksową – krainą wiecznego śniegu i lodu, czyli biegunem północnym.

Dziewczynka i chłopiec mieszają łyżeczką sól w szklance z wodą

Mali Odkrywcy – woda

Tematem kompleksowym ubiegłego tygodnia był cykl hydrologiczny wody. Dzieci dowiedziały się, jak woda krąży w przyrodzie, jak powstaje deszcz.  Dzisiejszego dnia przeprowadziliśmy kilka ciekawych eksperymentów z wodą między innymi:  rozpuszczanie substancji w wodzie zimnej i ciepłej, zabarwianie wody, mieszanie się substancji o różnej gęstości, pływanie i tonięcie przedmiotów, kropla wody, jako szkło powiększające.

Zamknij menu
Wróć na początek strony