Jeżyki

jezyki

Grupa  JEŻYKÓW,  to dzieci w wieku 4 i 5 lat, z przewagą dzieci  5 – letnich.  Dziesięcioro dzieci już w ubiegłym roku uczęszczało do naszego przedszkola, a 15 dzieci przekroczyło próg  „Borowiaczka”  po raz pierwszy.  Poznajemy się wzajemnie, uczymy reguł i zasad panujących w grupie przedszkolnej.  Wspólnie wesoło się bawimy, a bawiąc uczymy się wielu nowych rzeczy, nabywamy nowych umiejętności.  Uczymy się  samodzielności poprzez różne aktywności  własne, jak również zorganizowane przez  panie.  Każdego dnia odkrywamy świat wokół nas.  Od dnia pasowania czujemy się jako prawowici Przedszkolacy Borowiacy.  Przez cały rok będziemy  poznawać swoja Małą Ojczyznę  - jej piękno przyrody, historię, tradycje i zwyczaje, folklor oraz sztukę.

Cała grupa wraz z leśniczym i paniami stoją pośród młodych drzewek sosny

Jesienna wycieczka do Leśnictwa Łoboda

W piątkowy słoneczny dzień grupa „Jeżyki” wybrała się na swoją pierwszą wycieczkę autokarową, aby zobaczyć piękno lasu w jesiennej szacie.  O przyrodzie, zwierzętach i swojej pracy opowiadał nam pan leśniczy Bogdan Klimek. Poznaliśmy min. drzewa iglaste i liściaste. Zobaczyliśmy pomnik przyrody około 180 letni dąb. 

5.	Dzieci uformowały kształt jeża i wkładają wykałaczki, jako kolce

Jeżykowe prace plastyczne

Nazywamy się  Jeżyki -  taką nazwę wybrały dzieci wraz z rodzicami. Dowiadywaliśmy się wielu ciekawych rzeczy o życiu jeżyków, np. takich, że jeże nie lubią jabłek, choć tak w bajkach wszyscy jeżyka przedstawiają.  W ramach poznawania jeża wykonywaliśmy jego postać z masy solnej, stemplowaliśmy na kartce kolce jeżowi używając widelca.

Dzieci prezentują  kartki , na których zapisane jest ich imię

Poznajemy swoje imiona

W miesiącu wrześniu  każde dziecko poznawało zapis swojego imienia wg odimiennej metody nauki czytania Ireny Majchrzak.  Jest to pierwszy etap tej metody, podczas którego dziecko codziennie poprzez różne zabawy rozpoznaje swoje imię zapisane literami pisanymi, a potem drukowanymi.

Zamknij menu
Wróć na początek strony