dzieci siedzą na trawie i słuchają wyjaśnień trenera jak grać w piłkę.

Zajęcia z piłką

21 czerwca w przedszkolu odbyły się zajęcia z piłki nożnej. Dla Orzeszków to wielka frajda bo często grają w piłkę podczas codziennego pobytu na placu zabaw. Pół godzinki minęły bardzo szybko, ale wszystkim się podobało.

dzieci układają na macie obrazki wg kształtu i koloru

Zabawy w kodowanie

„Orzeszki” bardzo chętnie uczą się logicznego myślenia, obserwacji i dedukcji podczas zabaw w kodowanie, rozwijają również umiejętność współpracy z kolegami.

dzieci oglądają złudzenia optyczne

Orzeszki badały zjawiska dotyczące optyki

W ostatnich dniach nasza grupa badała zjawiska dotyczące optyki, wiemy już co to sa złudzenia optyczne, jak wygląda świat widziany w wodzie, obrazy lustrzane, badaliśmy cień, oraz światło słoneczne- tarcza Newtona.

dzieci mieszają rączkami w misce sodę i piankę do golenia, tworzą sztuczny śnieg

Gzuby łodkrywaj’o świat

„Orzeszki” w ostatnich dniach aktywnie i z zaciekawieniem eksperymentowały z lodem. Sprawdzaliśmy między innymi jak zmienia się kształt butelki plastykowej pod wpływem zimna, czy woda krąży w przyrodzie, czy zamarznięta woda powiększa swoją objętość, jak zrobić sztuczny śnieg.

zdjęcie zbiorowe grupy orzeszki w strojach karnawałowych

Bal przebierańców

W „Tłusty czwartek” nasza grupa bawiła się na ostatnim naszym balu przebierańców w przedszkolu. Każdy był przebrany tak jak chciał i jak sobie wymarzył, tym razem bawiliśmy się tylko w naszej Sali, były tańce, rysowanie na tablicy bałwanka z zawiązanymi oczami, pląsy przy muzyce, ozdabianie masek karnawałowych.

dzieci bawią się piaskiem kinetycznym

Zabawa piaskiem kinetycznym

W piątek bawiliśmy się piaskiem kinetycznym, powstawały różne twory np. lody, wulkany ale też i Warszawa.

Zamknij menu
Wróć na początek strony