dzieci przy stoliku tworzą prace plastyczną

Praca plastyczna "Dinuś"

Grupa "Mroweczek" rozwijała sprawność rąk poprzez wydzieranie małych kawałków papieru tworząc postać "Dinusia". Jest to logo programu "Czyste powietrze" w którym dzieci brały udział.

dzieci dzielą się opłatkiem w Sali przedszkolnej

Wigilia u Mróweczek

Tegoroczna wigilia w grupie Mróweczek była wyjątkowa, nie tylko ze względu na swój nietypowy przebieg, ale przede wszystkim była to ostatnia wigilia naszych 6-latków w przedszkolu.

chłopcy odrysowują ręce na kartce

Praca plastyczna pt. Biały Orzeł

"Mróweczki" współpracowały w parach podczas tworzenia pracy plastycznej pt. "Bialy Orzel" . Odrysowywaly rękę kolezanki/kolegi na kartce, po czym wycinały po linii kontur ręki i według wcześniejszych instrukcji przyklejaly na kartkę.

Dzieci w czerwonych strojach i czapkach stoją przy kominku, trzymają prezenty

Prezenty od Mikołaja dla Mróweczek

Mikołajki -przy cieple kominka. Oczywistą sprawą jest, że Mróweczki zasłużyły na prezenty od Świętego Mikołaja. Dzieci wraz z rodzicami wymyślały mikołajkowe hasła- spośród nadesłanych prac wyłoniono 2 dwa hasła z największą liczbą oddanych przez dzieci głosów.

dziewczynki siedzą przy stoliku

Pieczenie bułek i chleba

"Mróweczki" wspólnie upiekły bulki oraz chleb. Wcześniej dowiedziały się jak powstaje mąka oraz etapy pieczenia chleba. Bardzo się cieszyły mogąc brać czynny udział w wyrabianiu ciasta. Obserwowały rosnące ciasto, formowały bulki. Po upieczeniu smacznie je zjadły.

Dzieci siedząc na dywanie układają klocki z sylabami na macie do kodowania

Mróweczki- łowcy wyrazów

Łowcy wyrazów-Kodować można na wiele sposobów. Z racji, że zima zbliża się wielkimi krokami (zawitała na przedszkolnym i domowym podwórku w postaci upragnionego przez wszystkich śniegu),dzieci wskazywały w ,, ubraniowym sudoku” położenie zimowej garderoby , określały jej ilość i ćwiczyły pojęcia: pionowo/ poziomo.

Zamknij menu
Wróć na początek strony