muzyka etniczna w przedszkolu

Muzyka etniczna

Dzisiaj Motylki odwiedziły dalekie kraje Afrykańskie ,były w Turcji oraz  Ameryce  Południowej, nie fizycznie a muzycznie dzięki panu Sławkowi i jego pasji do instrumentów właśnie z tych odległych krain. Miały okazję zagrać na niektórych z nich, poznać nazwę oraz zapoznać się z brzmieniem np. rury deszczowej.

wspólne zdjęcie przedszkolaków

Wulkan

Co się stanie kiedy ocet spotka się z sodą, Ano stanie się reakcja chemiczna i super zabawa dla dzieci . Motylki to bardzo ciekaw świata dzieci każde nowe doświadczenie jest dla nich możliwością poznania świata od zupełnie nowej strony

dzieci ze starymi sprzętami

Sprzęty z dawnych lat

Jak wyglądał pierwszy czajnik, czym jest ta grzałka na prąd, materiałowe chusteczki, to jest wiertarka…oj było wiele pytań i uniesień brwi. Dzieci porównywały stare sprzęty z nowymi, próbowały robić zdjęcia i dzwonić…było mnóstwo zabawy  a zapytani czym ta grzałka może być odpowiedzieli min. Że to pułapka na myszy, zbieracz prądu, masażer, ładowarka to telefonu. 

Dzieci robią kanapki

Motylki i ich samodzielność

Wiele się mówi o samodzielności dzieci aby same od najmłodszych lat pod czujnym okiem rodziców i opiekunów kształtowali swoją samodzielność. Wiele się mówi ale co się z tym robi…otóż pozwala im się na to . Oto kilka kadrów z samodzielności Motylków podczas posiłków, kalendarza.

grupa dzieci ze starymi zabawkami

Zabawki i zabawy z dawnych lat

Motylki miały niesamowitą okazję do zapoznania się z zabawkami z dawnych lat. Pluszaki wypchane trocinami i pociętą gąbką, drewniany wózek, pacynki…to niektóre z nich. Zabawki tak kreatywnie wpłynęły na Motylki, że do dobrej zabawy potrzebny był im tylko patyk, puszka, sznurek…no i papierowa kulka.

dzieci trzymają kartkę papieru

Różne aktywności Motylków

Motylki to fajnie zgrana drużyna, która wie że zawsze może na siebie liczyć. Lubi w zróżnicowany sposób spędzać aktywnie czas, przedstawiam niektóre z ich aktywności jak odszyfrowywanie kodu tzw „tabliczki czekolady”, matematyka, zabawa dydaktyczna przy tablicy multimedialnej.

Zamknij menu
Wróć na początek strony