grupa dzieci siedzi przy stole i wyszywa haftem krzyżykowym królika

Pierwsza wycieczka autokarowa

4 maja "Kaczuszki" razem z "Motylkami" wyjechały na swoja pierwszą wycieczkę autokarową. Pojechaliśmy do "Wioski ginących zawodów" do Koronowa, gdzie dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach garncarskich oraz warsztatach igłą malowane. Ponad to dzieci spotkały się z alpaką Kameleonem, dowiedziały się czym żywi się alpaka , mogły pogłaskać i przytulić sie do niego.

dzieci bawią się w sali starodawnymi zabawkami

Zabawki naszych dziadków.

W minionych tygodniach nasza uwaga była zwrócona w stronę obchodów Dnia Babci i Dziadka. Realizując tę tematykę dzieci wzbogaciły swoją wiedzę i umocniły więzi rodzinne, poznały sprzęty które były popularne w domach seniorów jak również dzięki życzliwości grupy "Liski" i my mogliśmy poznać zabawki którymi  bawili się nasi dziadkowie, przedmioty te wzbudziły duże zainteresowanie dzieci.

grupa dzieci przedszkolnych wraz z twórcą ludową

Kaczuszki w edukacji regionalnej

Marzec okazał się bardzo gościnnym miesiącem. Do Przedszkola przyjechały z Tucholi twórczynie ludowe Anna Przytarska oraz Maria Ollick. Podczas trzech spotkań dzieci miały okazję zapoznać się ze sztuką ludową przedstawioną przez panią Annę- wikliniarstwo i plecionkarstwo, haft borowiacki i malowanie na szkle oraz przędzenie wełny na kołowrotku.

dzieci tańczą

Kaczuszki - bal karnawałowy

13 stycznia w Przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy i jak to w naszym Borowiaczku bal inny od wszystkich , w tym roku wróciliśmy do tradycji i dzieci wzbogaciły swoja wiedzę jak przeżywano  karnawał u Borowiaków. Nasze sale udekorowane zostały wyłącznie w ozdoby papierowe z krepy, papieru, makaronów itp, dzieci zostały zachęcone do samodzielnego wykonania swoje go stroju, rodzice wzbogacili nasz stół o wypieki - chruściki i drożdżówki.

grupa dziewczynek buduje warowne miasto z kolorowych klocków

Kaczuszki poznały legendy związane z Borami Tucholskimi

 W pierwszym tygodniu marca "Kaczuszki" poznały legendy związane z Borami Tucholskimi. Poznaliśmy  legendy: "Anioł Borów", "Legenda o św. Małgorzacie" oraz "Borowa Ciotka". Dzieci miały okazję budować z klocków miasto Tuchola z murami obronnymi które broniło się przed wrogiem i zwyciężyło ponieważ zamiast strzelać z broni to rzucali we wroga chlebem.

grupa dzieci ubrana na czerwono prezentuje buciki od Św. Mikołaja

Mikołaj u Kaczuszek

Nasza grupa obchodziła  Mikołajki dopiero w poniedziałek- ponieważ nie było nas w przedszkolu cały tydzień. Mikołaj jednak nie zapomniał o nas i czekała nas w sali niespodzianka i list od samego Świętego. Dostaliśmy piękne rogi renifera, które nosiliśmy cały dzień, podczas śpiewu i tańca dla Mikołaja i było nam bardzo wesoło. W naszych bucikach też znalazło się małe co nie co- piernik snycerski z wizerunkiem Biskupa Mikołaja oraz modlitwa do niego a także drobne łakocie. To był dla nas bardzo wyjątkowy dzień.

Zamknij menu
Wróć na początek strony