zdjęcie zbiorowe dzieci

Wiosna, Wiosna, nowina radosna…

Bardzo radośnie i kolorowo powitaliśmy wiosnę. 21 marca, od samego rana pojawiały się zagadkowe postacie w przedszkolu. Panie z Borowiaczka oraz wspaniali rodzice z Rady Rodziców, wcielili się w postacie z bajki, zatytułowanej „Powitanie Wiosny”.

Kreacje aktorskie były znakomite a samodzielnie, z wielkim rozmachem przygotowane stroje i scenografia wprowadziły dzieci w świat muzyki, dialogu zwierząt i kwiatów. Oczywiście wszystkie postacie z bajki oczekiwały i zapraszały Wiosnę, która przyszła cała w zieleni z bukietami kwiatów.

Po barwnej bajkowej opowieści, jak na przedszkolaków Borowiaków przystało, całe przedszkole powędrowało daleko, daleko, aż do strugi śliwickiej, płynącej przy cmentarzu. Korowód dziecięcy był długi, kolorowy i oczywiście skandujący powitanie wiosny. Całości dopełniał dźwięk grzechotek, dzwonków, kołatek i instrumentów własnoręcznie przygotowanych na tę okazję.

W przemarszu uczestniczyły również postacie z bajki, które były także atrakcją wspólnej wycieczki. Nad rzeczką zima, w postaci słomianej kukły, grzecznie odpłynęła przy skandowaniu dzieci.

To był emocjonujący dzień. Cieszymy się, że pogoda dopisała, a jeszcze bardziej, że byli z nami rodzice. Dziękujemy Wam, kochani rodzice, za tak wielkie serce i piękną grę aktorską…To wszystko dla naszych dzieci.

Marzanna
Dzieci na widowni
Scena bajki
Pani zima
Dzieci śpiewają
Aktorzy na scenie
Bocian i Lis – aktorzy
Stokrotki śpiewają
Aktorzy na scenie
Scena z bajki
Stokrotka i wróbelek – aktorzy
Kruk
Ptaki i inne postaci na scenie
Scena aktorska
Dzieci na widowni
Dzieci i aktorzy
Scena finalna bajki
Pani Zima i wiosna
Krasnoludki – aktorzy
Bocian i wróbel – aktorzy
Dzieci ustawiają się do przemarszu
Pani zima w helikopterze
Korowód dzieci
Pochód dzieci
Pani wiosna żegna Marzannę
Pani Wiosna na mostku
Dzieci stojące przy rzeczce
Wszyscy przedszkolacy na łące
Zamknij menu
Wróć na początek strony