Wszystkie dzieci z przedszkola w holu

WIGILIA...

Jednym z piękniejszych dni w roku jest dzień wigilii. Przedszkolacy przeżywają tę chwilę dwukrotnie…Zanim zasiądą w swoich domach do wigilijnego stołu, usiadły w poniedziałek razem z kolegami, koleżankami i paniami w Borowiaczku.

Niespodziankę uczynili nam rodzice, którzy przyszli, aby kolędować dla dzieci. Miłe to i bardzo radosne, po tym jak dzieci kolędowały po całych Śliwicach, zobaczyć, że kto inny i to rodzice zawitali z kolędą do małych Borowiaków.

Spotkanie wigilijne rozpoczęło zapalenie wigilijnej świecy, wspólna modlitwa, wiersz powiedziany przez każdą z grup przedszkolnych gwarą, wspólne zaśpiewanie pastorałki oraz kilka słów o zwyczajach wigilijnych mówiony również borowiacką gwarą.

Wspólną część uroczystości wigilijnych zakończyły złożone życzenia przez panią Ilonę, dyrektora przedszkola, wszystkim przedszkolakom tym małym i dorosłym. Życzenia, by nasze oczy, uszy, usta, ręce i nogi zawsze służyły nam do widzenia dobra, słyszenia drugiego człowieka, niesienia pomocy…Byśmy chcieli naśladować Tego, Którego oczekujemy, Jezusa.

Pani dyrektor na ręce nauczycielek przekazała, dla kolejnych grup, światło odpalone od wigilijnej świecy, aby mogło zagościć za chwilę w każdej z sal. Ewangelię o Narodzeniu Pana Jezusa każda z grup wysłuchała już w swojej sali; tam też dzieci uczyły się tradycji składania życzeń, przez łamanie się opłatkiem, i wspólnie zasiedli do słodko zastawionego stołu.

Wigilijne Światło Chrystusa pani dyrektor również przekazała Rodzicom na ręce pani Natalii Jankowskiej, przedstawicielki wszystkich rodziców, by to światło zawędrowało w symboliczny sposób do wszystkich domów naszych przedszkolaków.

Radości dopełnił Gwiazdor, który przy choince czekał na Kreciki, Liski, Jeżyki, Stokrotki, Kaczuszki i Motylki. Dzieci nie kryły podekscytowania, uśmiechu, czasem trochę dystansu i zaciekawienia. Każde dziecko odebrało z rąk Gwiazdora prezent dla siebie, o paniach też Gwiazdor nie zapomniał (a właściwie to rodzice nie zapomnieli o nas, za co dziękujemy) i każdy pracujący w Borowiaczku otrzymał pięknie zapakowaną drewnianą, ślicznie ozdobioną bombkę.

W relacji fotograficznej widać wszystkie emocje i nasze przeżycia, radość i niezwykłość tego dnia. Zapewne w niedługim czasie pojawią się relacje grupowe z wigilii w zakładkach grupowych. Dopełnią one całej relacji tych jedynych w roku chwil.

Rodzice – kolędnicy
Wszystkie dzieci z przedszkola w holu
Modlitwa dzieci
Dzieci szukają swojego serduszka
Dzieci przy stole ze świecą wigilijną
Pani Ilona wśród dzieci trzymająca opłatek
Przekazanie światła wigilijnego najmłodszym dzieciom
Przekazanie światła wigilijnego grupie 5-latków
Symboliczne przekazanie światła wigilijnego rodzicom dzieci
Kreciki idące do gwiazdora
Kreciki otrzymują paczki
Zbiorowe zdjęcie Krecików
Liski śpiewają dla gwiazdora
Dzieci z gwiazdorem
Liski – zbiorowe zdjęcie
Jeżyki przy gwiazdorze
Dzieci z prezentami
Zbiorowe zdjęcie Jeżyków
Stokrotki i gwiazdor
Gwiazdor rozdaje prezenty
Paczki dla grupy Stokrotek
Grupowe zdjęcie Stokrotek
Kaczuszki idące do gwiazdora
Dzieci z gwiazdorem i upominkami
Panie otrzymują prezenty
Grupowe zdjęcie Kaczuszek
Motylki patrzące na gościa
Motylki otrzymują prezenty
Grupowe zdjęcie Motylków
Zdjęcie wszystkich pań w strojach borowiackich
Zamknij menu
Wróć na początek strony