dzieci tańczą

To był bal zupełnie w starym stylu…

13 stycznia odbył się w Borowiaczku karnawałowy bal przebierańców. Dzieci pięknie przebrane, muzyka, uśmiechy, zdjęcia, przekąski, dobra zabawa… Tylko pozornie wszystko odbyło się jak co roku,  jednak  tym razem było inaczej.

Wszystko za sprawą roku jubileuszowego, który obchodzimy szczególnie  dbając o tradycje i zwyczaje minionych lat i naszych przodków. Tym razem nie było kolorowych balonów i innych błyszczących ozdób, tylko dekoracje z kolorowej krepy. W każdej sali rozwieszone były różne łańcuchy, warkocze i innego rodzaju i pomysłu sploty wykonane z krepy…jak dawniej.

Rodzice zostali poproszeni, aby choćby jeden rekwizyt, część, lub cały strój wykonane były samodzielnie, również przy użyciu krepy, materiału, papieru. Jesteśmy wielu rodzicom bardzo wdzięczni, bo mieliśmy okazję poczuć się jak na balu sprzed lat.

Dlatego tym razem  liczniej niż dotychczas pojawiły się przebrania, takie jak:   noc, kwiaciarka, czerwony kapturek, dama, wróżka, muchomor, czarownica, stokrotka i inne, które przypominały dawne czasy. Na stole pojawiły się między innymi chrusty, faworki, drożdżówka wykonane przez mamy przedszkolaków.

Wszyscy bawili się tego dnia doskonale, zarówno dzieci jak i dorośli. Przedszkolny bal karnawałowy w 2022 roku był bardzo radosnym wspomnieniem balów z tamtych lat…

Dzieci tańczą
Zdjęcie grupowe Kaczuszek
Nauczycielki w przebraniu
Dzieci w Sali
Ciasto na talerzu
Zastawiony słodyczami stół
Dzieci w przebraniu
Grupowe zdjęcie Stokrotek
Dzieci w Sali w zabawie
Korowody dzieci
Dzieci przy stole
Dzieci tańczą
Królewny  inne dzieci w przebraniu
Grupowe Motylków
Panie w przebraniu
Tańce grupy Jeżyków
Kreciki tańczą
Zdjęcie na ściance
Dzieci w przebraniu
Grupowe zdjęcie Lisków
Grupowe zdjęcie Krecików
Okolicznościowa tablica
Zabawa dzieci
Dzieci w strojach karnawałowych
Zbiorowe zdjęcie Jeżyków
Bal dzieci
Panie przebrane za góralki
Dekoracja karnawałowa
Panie przebrane za stokrotki
Zdjęcie dziecka w przebraniu
Maciek jako muchomor
Przebranie kwiaciarki
Dziewczynka w przebraniu
Strój czarownicy
Strój królewny
Radio retro
Zamknij menu
Wróć na początek strony