przemarsz przedszkolaków ulicami Śliwic

Przedszkole „Borowiaczek” fajrowało 20-lecie nadania imienia

Za nami długo oczekiwana i przygotowywana uroczystość 20-lecia nadania imienia „Borowiaczek” naszemu przedszkolu, która miała miejsce w niedzielę, 29 maja. wszystko odbyło się tak jak zostało to zaplanowane: Uroczysta Msza Święta z udziałem przedszkolaków, przemarsz ulicą do amfiteatru GOK, występ artystyczny dzieci, wystąpienia gości oraz upominki i na koniec wspólne spotkanie przy suto zastawionych stołach.

Nie sposób opisać każdego z tych ważnych momentów wydarzenia. Każdy z nich dostarczył dzieciom i dorosłym wzruszeń i refleksji. Dzieci zaprezentowały się znakomicie a goście również nie zawiedli i obdarowali przedszkolaków. Przedszkolacy otrzymali prezenty w postaci zabawek oraz bonów finansowych. Wśród upominków było dużo listów gratulacyjnych oraz okolicznościowych prezentów.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację rocznicy przedszkola. Dziękujemy pani Natalii Jankowskiej, przewodniczącej Rady Rodziców, za wielkie zaangażowanie i pomocność oraz tym rodzicom z rady, którzy czynnie uczestniczyli w uroczystości. Wielkie podziękowania kierujemy do wszystkich rodziców, tak hojnie przygotowujących poczęstunek, w postaci swojskiego borowiackiego jadła. Dziękujemy wam drodzy rodzice za waszą ofiarność i smaczne jedzenie. Dziękujemy panu Janowi Myśliwcowi, który również w swojej hojności przyczynił się do urozmaicenia i większej obfitości jadła.

Rok szkolny 2021/22 był szczególnie  mocno poświęcony realizacji misji przedszkola, jaką jest edukacja regionalna. Nauczycielki włożyły dużo wysiłku, by przygotować dzieci do występu. Rada Pedagogiczna i cały personel wykonał dużo pracy by przygotować się do obchodów rocznicy i wszystko dopiąć na ostatni guzik. Dzięki realizacji projektu „Będzim razem fajrować” finansowanego ze środków publicznych można było zakupić materiał i po 20 latach uszyć nowe spodnie i spódniczki oraz westki dla dziewczynek. Stroje szyło kilka pań woźnych, pani Sylwia Mania, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Borowiaczka, ciocia jednego z „Krecików” a nawet siostra jednej z pań pracujących w przedszkolu. Wszyscy uszyli na czas i w niedzielę, 29 maja, dzieci zaprezentowały się w odnowionych strojach.  Z okazji rocznicy powstała również publikacja promująca przedszkole  i Gminę Śliwice, w postaci kolorowanki. Autorkami pomysłu, rysunków oraz wiadomości o przedszkolu i regionie, były nauczycielki Borowiaczka. Zarówno zakup materiału na nowe stroje jak i wydana kolorowanka  otrzymały dofinansowanie ze środków Gminy Śliwice.
Nie można pominąć w podziękowaniach Gminnego Ośrodka Kultury w Śliwicach, który był gospodarzem miejsca uroczystości. Dziękujemy pani Dyrektor i wszystkim pracownikom GOK, którzy wykonali bardzo dużo pracy, nie szczędzili czasu ani sił dla nas. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wspólna troskę i pracę.

Zawsze warto dawać więcej z siebie niż inni się spodziewają, zawsze warto dawać siebie i przekazywać wszystko co najważniejsze dzieciom, naszym wychowankom. Warto też pamiętać o rodzicach i całych rodzinach naszych przedszkolaków, bo o to przecież najbardziej zabiegamy, aby być razem.

przedszkolacy z borowiaczka podczas obchodów jubileuszu 20 lecia
słoiki w koszu
chleb z napisem borowiaczek
koszyki z darami
przedszkolacy z borowiaczka podczas obchodów jubileuszu 20 lecia
osoba przemawia w kościele
przedszkolacy z borowiaczka podczas obchodów jubileuszu 20 lecia
przedszkolacy z borowiaczka podczas obchodów jubileuszu 20 lecia
przedszkolacy z borowiaczka podczas obchodów jubileuszu 20 lecia
przedszkolacy z borowiaczka podczas obchodów jubileuszu 20 lecia
przedszkolacy wychodzą z kościoła
przemarsz przedszkolaków
przemarsz osób
przedszkolacy z borowiaczka podczas obchodów jubileuszu 20 lecia
stoły w goku
stoły w goku
przedszkolacy z borowiaczka podczas obchodów jubileuszu 20 lecia
przedszkolacy z borowiaczka podczas obchodów jubileuszu 20 lecia
przedszkolacy z borowiaczka podczas obchodów jubileuszu 20 lecia
borowiacy tańczą
przedszkolacy z borowiaczka podczas obchodów jubileuszu 20 lecia
borowiacy tańczą
borowiacy tańczą
przedszkolacy z borowiaczka podczas obchodów jubileuszu 20 lecia
przedszkolacy z borowiaczka podczas obchodów jubileuszu 20 lecia
przedszkolacy z borowiaczka podczas obchodów jubileuszu 20 lecia
przedszkolacy z borowiaczka podczas obchodów jubileuszu 20 lecia
przedszkolacy z borowiaczka podczas obchodów jubileuszu 20 lecia
borowiacy tańczą
przedszkolacy z borowiaczka podczas obchodów jubileuszu 20 lecia
przedszkolacy z borowiaczka podczas obchodów jubileuszu 20 lecia
przedszkolacy z borowiaczka podczas obchodów jubileuszu 20 lecia
przedszkolacy z borowiaczka podczas obchodów jubileuszu 20 lecia
borowiacy schodzą po schodach
borowiacy zdjecie grupowe
delegacja gminy wręcza prezenty
składanie życzeń dla dyrektor przedszkola
składanie życzeń dla dyrektor przedszkola
składanie życzeń dla dyrektor przedszkola
składanie życzeń dla dyrektor przedszkola
składanie życzeń dla dyrektor przedszkola
składanie życzeń dla dyrektor przedszkola
Zamknij menu
Wróć na początek strony