grupa dzieci z grupy „Ważki” razem z Gośćmi

Ogólnoświatowy Dzień Ważki

25 maja przypada Ogólnoświatowy dzień Ważki. Jest to również dzień grupowych urodzin dzieci z Przedszkola „Borowiaczek” w Śliwicach, które nazywają się „Ważki”.

Z tej okazji, Rodzice „Ważek” przygotowali okazjonalną tablicę tematyczną,z której mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat uroczych i pożytecznych owadów jakimi są ważki. Wszyscy już wiemy, że ważki, m.in., są symbolem radości oraz że są starsze od dinozaurów! Tegoroczne urodzinki „Ważki” świętowały już 24 maja (piątek).
Zaraz po śniadaniu grupę „Ważek” odwiedziły: Dyrektor Przedszkola „Borowiaczek” Pani Ilona Kiełpińska, Pani Emilia – mama Maksa oraz Pani Karolina – mama Mikołaja, które są przedstawicielkami ważkowej Rady Rodziców.
Jak na urodzinowych gości przystało, Panie przyszły z mnóstwem niespodzianek. Dzieci z wielkim zaciekawieniem i zachwytem rozpakowywały prezenty: misternie wykonany BOROWIACZKOWY DOMEK WAŻEK z rosnącym obok niego DRZEWEM MARZEŃ. Podziwiały kunszt i artyzm powstałej na cele tego dnia książki: „Urodziny Ważki” i z wielkim skupieniem słuchały jej treści (napisanej na podstawie książki Renaty Piątkowskiej pt.: „Zamieszanie na leśnej polanie, czyli nowe przygody Gangu Słodziaków”).
Oczywiście było też urodzinowe przyjęcie, którego głównym daniem były niebieskie galaretki przygotowane w malutkich słoiczkach, udekorowanych …ważkami. Następnie każdy solenizant swoją ważkę, mieniącą się w blasku słońca niczym tęcza, przyklejał do Drzewa Marzeń wraz z wypowiadanym w głębi serduszka własnym, tajemniczym marzeniem.

Wszystkie „Ważki”, tak jak również ich koleżanki i koledzy z BOROWIACZKOWEGO PODWÓRKA, czyli: „Malinki”, „Wilki”, „Bobry”, „Kreciki”, Jaskółki” i „Liski”, otrzymały okolicznościowe naklejki oraz wielki „wagon” kukurydzanych chrupek, z których każde dziecko, po rozwiązaniu zagadki słownej, miało wykonać własną WAŻKĘ.

To był naprawdę wspaniały Dzień Ważki – pełen piękna, zachwytu, entuzjazmu, smaku i radości!
Rodzice zadali sobie mnóstwo trudu, aby ten dzień właśnie takim był.

DOCENIAMY I BARDZO DZIĘKUJEMY.

Cieszmy się „Ważkami” i z „Ważkami”!!!

(Zainteresowane osoby, chcące naocznie zobaczyć te wszystkie cuda i dziwy, zapraszamy o kontakt z grupą „Ważki”. WARTO!!!)

zdjęcie główne: grupa dzieci z grupy „Ważki” razem z Gośćmi.
okładka książki „Urodzinki Ważki”
dzieci oglądają książeczkę.
rodzice wręczają dzieciom pięknie zapakowany prezent
dzieci siedzą w kole na dywanie, słuchają bajeczki.
rozpakowane prezenty.
dwaj chłopcy oglądają domek.
dzieci przy stolikach jedzą galaretki
dzieci rozwiązują zagadkę.
dzieci przy stoliku robią ważki z chrupek kukurydzianych.
chłopiec prezentuje ważkę z chrupek.
chłopiec bawi się ważką.
grupa „Malinki” siedzi w kole.
dzieci wspólnie przy stole robią ważki.
grupa dzieci z prezentami.
grupa „Kreciki” prezentuje swoje prace.
wspólne zdjęcie grupy „Lisków” i rodziców z grupy „Ważki”.
Zamknij menu
Wróć na początek strony