6.	Dzieci odsłaniają napis TOTUS TUUS

Mali Borowiacy brali udział w XX Dniu Papieskim

XX Dzień Papieski, który miał miejsce w ostatnią niedziela, 11 października 2020 roku odbywał się w całym kraju pod hasłem: TOTUS TUUS. Nasi najstarsi przedstawiciele przedszkola, z grupy "Orzeszki", wraz z panią katechetką, Jolantą Wiczanowską, uczcili ten dzień występem w śliwickim kościele, który nawiązywał do hasła tego dnia i obrazował, jak droga, dla Jana Pawła II, była Maryja.

Nasz rodak, papież Jan Pawł II, wielki Święty naszych czasów, jest wciąż ogromnym autorytetem dla świata. W przedszkolu nie zapominamy o nim i chcemy, aby był znany i bliski naszym Przedszkolakom. Tym bardziej, że od 2002 roku, gdy obieraliśmy drogę edukacji regionalnej i przyjmowaliśmy nazwę "Borowiaczek", słowa Jana Pawłą II zostały mottem naszego przedszkola. Mottem, które charakteryzuje naszą misję i z którym identyfikują się również rodzice. Dziękujemy rodzicom, z grup, które już pożegnały się z nami, "Sówek" i "Kózek", bo dzięki nim słowo przewodnie naszego "Borowiaczka" jest wyeksponowane w sposób szczególny piękny i wyjątkowy:

" Wiele na ziemi się zmieniło i się zmenia. Mijają stulecia, a Polska rośnie wśród kolei losów, jak ten wielki dziejowy dąb, ze swoich korzeni. TO JEST WIELKIE DZIEDZICTWO, z którym idziemy w przyszłość (...)Pragnę was jeszcze raz zachęcić, abyście nadal strzegli swojej tożsamości, pielęgnując więzy rodzinne, pogłębiając znajomość swojego językai starając się przekazywać swoją bogatą tradycję młodemu pokoleniu"
Jan Paweł II

dzieci z grupy Orzeszki kolejno odsłaniają obrazy Maryi, z którą związany był Jan Pawł II
dzieci z grupy Orzeszki kolejno odsłaniają obrazy Maryi, z którą związany był Jan Pawł II
dzieci z grupy Orzeszki kolejno odsłaniają obrazy Maryi, z którą związany był Jan Pawł II
dzieci z grupy Orzeszki kolejno odsłaniają obrazy Maryi, z którą związany był Jan Pawł II
Śpiewają piosenkę
6.	Dzieci odsłaniają napis TOTUS TUUS
7.	Motto przedszkola, słowa Jana Pawła II
Zamknij menu
Wróć na początek strony