sowa na pomarańczowym tle

Każdego dnia ofiarować siebie… Dzień Edukacji w Borowiaczku

Pięknym mottem rozpoczynały się życzenia złożone Pracownikom przedszkola z okazji DEN od Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Śliwicach:

„Nauczycie…, to jedna z bardzo wyjątkowych postaci, na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarować to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom” 

Dziękujemy za tak piękne życzenia i pamięć. Dzień Edukacji Narodowej w tym roku był szczególny w każdym momencie. Między innymi przez to, że każda pani otrzymała w ten dzień borowiacki fartuszek, który nawiązuje do rocznicy dwudziestolecia nadania przedszkolu imienia „Borowiaczek”, co pokazuje zdjęcie.

Piękne i wzruszające są takie chwile, gdy spotykamy się z wyrażonymi podziękowaniami, gdy  spotykamy się z pięknymi ludźmi, pełnymi zaangażowania i wdzięczności. Takie chwile właśnie za nami.  
Rodzice naszych przedszkolaków również w ten dzień postanowili uczcić ten dzień angażując każdą z nas, abyśmy razem z dziećmi rozwiązały szereg krzyżówek o tematyce borowiackiej, by utworzyć jedno hasło. Nie było w przedszkolu nikogo, kto nie byłby w to włączony…od dzieci począwszy, wszystkie panie nauczycielki i panie woźne, intendentkę i panie kucharki…Wspólnymi siłami i w dużej radości udało się rozwiązać całe hasło, za które czekała nas niespodzianka w postaci bardzo pięknie zapakowanych zakładek do książek….oczywiście z motywem borowiackim. Dzieci zaś ucieszyły pyszne cukierki. Jesteśmy pełni podziwu i wdzięczności za inwencję twórczą rodziców, za poświęcenie wiele czasu na przygotowanie niespodzianek, tematycznie bardzo łączących się z tym, czym żyjemy w Borowiaczku. 

Cieszy fakt ostatnich medali i nagród, fakt otrzymania życzeń od różnych osób nam życzliwych, w tym od Wójta naszej Gminy i uczniów Szkoły Podstawowej. Bardzo cieszy wspólnie przeżyty dzień z rodzicami, którzy dołożyli dużo  starania, byśmy na długo ten dzień zapamiętali.

A oto odszyfrowane hasło:

„ZABAWA, OPIEKA, PRZYGODA, WIEDZA, POMOC, CIERPLIWOŚĆ,  DOBRE OBIADKI, ZA TO WSZYSTKO DZIĘKUJĄ WASZE GAGATKI” 

Dziękujemy …

Pracownicy Borowiaczka
Pani dyrektor czyta dzieciom listopad
Jerzyki rozwiązują krzyżówkę
Kreciki zaglądają do rulona z papieru
Kreciki rozwiązują krzyżówkę
Liski niosą wypełnioną krzyżówkę
Stokrotki niosą wypełnioną krzyżówkę
Kaczuszki niosą wypełnioną krzyżówkę
Kucharki rozwiązują krzyżówkę
Motylki rozwiązują krzyżówkę
Chłopiec wpisuje hasło
Panie rozwiązują krzyżówkę
Pani dyrektor rozwiązuje krzyżówkę
Wspólne rozwiązywanie krzyżówki
Wszystkie rozwiązania napisane na papierze
Motylki niosą wypełnioną krzyżówkę
Jerzyki zanoszą swoje rozwiązanie
Pani Ania odbiera prezent
Pani Justyna z niespodzianką
Pani Jola z zakładką
Panie trzymające zakładki do książki
Życzenia od uczniów ze szkoły

Zamknij menu
Wróć na początek strony