grupa dzieci prezentuje rękawiczki jednopalczaste

Idzie zima

Dziękujemy bardzo tym rodzicom, którzy pozytywnie przyjęli naszą prośbę, aby dzieci zaopatrzyć w rękawiczki z jednym palcem. Niektórzy z Państwa zastosowali naszą podpowiedź dodatkową, by były to rękawiczki na sznureczku. Takie rękawiczki się nie gubią, są na swoim miejscu i przedszkolak ich nigdy nie zapomni .

Prosimy pozostałych rodziców, aby wyposażyły swoje dzieci w te bardzo praktyczne rękawiczki. Najfajniej byłoby, gdyby były na sznureczku . Naszym argumentem jest czas, który poświęcić trzeba, aby pomóc jednemu dziecku ubrać 10 paluszków i tak kolejne 10 i kolejne 10… Poza tym, jednopalczaste rękawiczki dają szanse dziecku ubrać je samodzielnie i mieć z tego faktu satysfakcję.
Można z tego zrobić „modę”, hit sezonu, najnowszy trend i wtedy dzieci z chęcią będą chciały nosić takie rękawiczki. Może niektóre z pań, pracujących z dziećmi, też pokuszą się o ten krzyk mody?
Wszystkim Rodzicom chcemy też przypomnieć, że na dworze jest chłodno, a nawet mroźno. I tak ma być, bo chcemy troszkę zimy. W związku z tym pamiętajmy o odpowiednim ubiorze dla dziecka, nie tylko do ciepłego samochodu, którym jedziemy, ale do wyjścia na boisko. Dzieci z wszystkich grup CODZIENNIE wychodzą na boisko. Będą to czyniły również zimą. Pamiętajmy zatem o odpowiednich czapeczkach, wspomnianych rękawiczkach , cieplejszych rajstopkach albo co najmniej dłuższych skarpetkach. A gdy przyjdzie śnieg, czego bardzo oczekujemy, można mieć w szatni odpowiedni kombinezonik, czy spodnie na zmianę.

I na koniec wiadomość z ostatniej chwili:

Docierają do nas wieści, że święty Mikołaj będzie przelatywał, jak co roku, nad naszym Borowiaczkiem - w swoich pięknych saniach zaprzężonych reniferami