Grupa „Ważki” przy zgromadzonych odpadach na zakończenie akcji.

„Borowiaczek” wdzięczność swoją okazuje i za elektrośmieci wszystkim serdecznie dziękuje.

W dniach od 02.10. do 16.10.2023r. w Przedszkolu Samorządowym Gminy Śliwice, w „Borowiaczku”, miała miejsce zbiórka zużytych sprzętów elektrycznych i elektronicznych, w ramach ogólnopolskiej akcji ekologicznej  i edukacyjnej: „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.


Po rozpropagowaniu akcji wśród Przedszkolaków, Ich Rodzin i Mieszkańców naszej gminy, z każdym dniem, gromada sprzętów zbieranych na przedszkolnym parkingu powiększała się. W końcu, w dniu odbioru, zgromadzonych elektrośmieci było całkiem sporo. Wszystkich zainteresowanych naszą akcją spieszymy poinformować,  że z Państwa pomocą uzbieraliśmy 4602 kg odpadów (tj. ponad 4,5 tony !!!).

Zarówno Przedszkolacy, jak i my, pracownicy „Borowiaczka”, jesteśmy bardzo wdzięczni za przekazany nam sprzęt (chociaż były też inne zbiórki).Mamy nadzieję, że naszą zbiórką przyczyniliśmy się nie tylko do gruntowniejszych domowych porządków, ale zwiększyliśmy też świadomość dzieci oraz całych rodzin w zakresie ekologii i ochrony środowiska, jak również zachęciliśmy wszystkich uczestników do promowania zachowań proekologicznych.

Musimy czynić wszystko, aby poprawić jakość naszego środowiska  oraz zachować zarówno zdrowotne, jak i estetyczne walory naszych pięknych Borów Tucholskich.

DZIĘKUJEMY!!!

Grupa „Ważki” przy zgromadzonych odpadach na zakończenie akcji.
Elektrośmieci: początki zbiórki.
Gromada elektrośmieci systematycznie się powiększa.
Przedszkolacy dokładają zużyte baterie i inne drobne sprzęty.
Chłopiec z grupy „Kreciki” ze swoim Tatą przywieźli przyczepkę pełną zepsutych sprzętów.
Zebrane odpady w dniu zakończenia akcji, przed ich odbiorem.
Załadunek sprzętów – pakowanie ich na palety.
Samochód ciężarowy wywozi zebrany sprzęt z terenu przedszkola.

Zamknij menu
Wróć na początek strony