Kominek z prezentami

Borowiaczek pielęgnuje tradycje Świąt Bożego Narodzenia

21 grudnia był niezwykłym dniem dla Przedszkolaków i nie tylko dla nich. Nie przeszkodziła nawet pandemia …
Po śniadaniu, z otwartych drzwi każdej z sześciu sal dobiegał śpiew piosenki rozpoczynającej ten dzień, a przed samym zajęciem miejsc przy wigilijnym stole, wspólnie zaśpiewana kolęda, sprawiła, że zniknęły oddzielające nas ściany a zapanowała atmosfera wzajemności i wspólnoty.

Każda z grup obejrzała film na którym wszystkie dzieci zaprezentowały jeden zwyczaj Bożonarodzeniowy oraz nagrane zostały życzenia Pani Natalii Jankowskiej, złożone w imieniu wszystkich rodziców i życzenia pani dyrektor. Światło świecy pani Ilona zaniosła do wszystkich grup i rozbłysnęła wspólna życzliwość, łączność i serdeczność . Przy zapalonej wigilijnej świecy, po wysłuchaniu Ewangelii, był moment na łamanie się opłatkiem i serdeczne życzenia. Zwyczaje naszych przodków i nasze są szczególnie przez Przedszkole Borowiaczek pielęgnowane, dając poczucie radości i dumy . Z ogromną troską przekazujemy regionalne tradycje młodemu pokoleniu.
Po świętowaniu przy stole przyszedł czas na odwiedziny Gwiazdora. Gwiazdora, bo w Borach Tucholskich tak nazywano tę postać, która w noc wigilijną przynosiła prezenty. I tym razem było zgodnie z tradycją…chociaż odmiennie niż zazwyczaj, bo Gwiazdor nie mógł wejść do środka. Nie przeszkodziło to jednak mu pukać w okna i drzwi sal, by choć w ten sposób spotkać się z dziećmi i ich obdarować. Dziecięce buzie, pełne radości i zdumienia, mówiły, że to były bardzo radosne odwiedziny i miłe chwile. Każdy został obdarowany…panie również. Nasza niesamowita Brygada RR, czy Rada Rodziców, absolutnie zaskoczyła całą załogę Borowiaczka poprzez anielską przesyłkę. Przed przedszkolem odnalazłyśmy anioły uczynione własnymi rękoma przez rodziców oraz dużego anioła z życzeniami. Całości niespodzianki dopięły życzenia i piękna piosenka w wykonaniu rodziców, która płynęła z głośniczka. To niesamowita i bardzo radosna niespodzianka ….
Tak, 21 grudnia, to był niezwykły dzień…Dzień pełen emocji, serdeczności, tradycji, niespodzianek i spełnienia…
Za wszelki uśmiech naszych dzieci oraz za tę cudowną niespodziankę rodziców z serca dziękują wszystkie panie pracujące w przedszkolu, czyli wszystkie Borowiackie Marysie .

Kominek z prezentami
Grupa Mróweczek przed swoja salą
Motylki stoją na korytarzu
Grupa Kaczuszek stoi na korytarzu
Grupa Lisków stoi na korytarzu
Grupa Stokrotek stoi na korytarzu
grupa Motylków przy stole wigilijnym
Grupa Mróweczek przy stole wigilijnym
Grupa Stokrotek
Grupa Lisków
Grupa Kaczuszek
Gwiazdor na boisku przedszkolnym
Grupa Orzeszków z Gwiazdorem
Grupa Stokrotek z gwiazdorem
Gwiazdor  idzie wzdłuż przedszkola
Gwiazdor daje dzieciom prezenty przez okno
Grupa Mrówek z Gwiazdorem
Borowianki, załoga Borowiaczka
Zamknij menu
Wróć na początek strony