zdjęcie zbiorowe w bydgoszczy

Borowiaczek dostrzeżony w województwie…

W związku z realizacją priorytetu Kujawsko-Pomorskiego Kuratora  Oświaty dotyczącego :„Kształtowania tożsamości indywidualnej i społecznej dzieci i młodzieży poprzez wprowadzenie edukacji regionalnej”, pani dyrektor Ilona Kiełpińska dwukrotnie prezentowała edukację regionalną realizowaną w naszym Borowiaczku. Pierwszy raz została poproszona o prezentację dorobku przedszkola, podczas jesiennej narady dla dyrektorów dwóch powiatów; tucholskiego i sępoleńskiego.

Wyróżnieniem było zaproszenie pani dyrektor do wystąpienia na konferencji wojewódzkiej, zatytułowanej „Poznaj swój region – edukacja regionalna w szkole i przedszkolu”. Organizatorem konferencji, która odbyła się  4 listopada, był  Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty w Bydgoszczy. Podczas konferencji głos zabrali wykładowcy wyższych uczelni, pani profesor Mara Pająkowska oraz praktycy realizujący edukację w placówkach oświatowych, w tym pani dyrektor. Wystąpienia dotyczyły dorobku kulturowego  czterech regionów województwa kujawsko-pomorskiego; Pałuk, Krajny, Kujaw oraz Borów Tucholskich.

Dwudziestoletni dorobek edukacji regionalnej realizowany w naszym przedszkolu cieszył się dużym zainteresowaniem. Pani Ilona Kiełpińska, przybliżyła słuchaczom nasz region, jego położenie oraz kulturowe i przyrodnicze walory. Z dużym zaangażowaniem dzieliła się ideą oraz treściami własnego autorskiego programu „Jak pokochać Bory Tucholskie”, który  towarzyszy kolejnym dzieciom uczęszczającym do Borowiaczka. Pani dyrektor kolejny raz podkreśliła, że realizacja programu,  to nie tylko edukacja regionalna a sposób myślenia i życia. Wszystkie działania, które podejmują nauczycielki i cała kadra naszego przedszkola, służą temu, aby dziecko poznało swoją tożsamość, pozbyło się wszelkich kompleksów,  pokochało swoje miejsce, by być dumnym z niego, dostrzegać piękno  swojej  małej ojczyzny, aż do pokochania dużej Ojczyzny, Polski, miejsca swojego życia.

Zdjęcie zbiorowe
Zdjęcie Borowianki z Kociewianką
Wykład
Prelekcja
Slajd prezentacji
Prezentacja
Prezentacja programu
Slajd prezentacji
Prezentacja o przedszkolu
Prezentacja w uczelni
Ostatni slajd prezentacji
Wystąpienie pani Ilony
Zamknij menu
Wróć na początek strony