zakończenie roku w przedszkolu zdjęcie grupowe

26 czerwca 2020 roku Sówki i Kózki mogły pożegnać swoje Przedszkole…

Nikt z nas nie zapomni 2020 roku. Każdy z nas znajduje się w określonym momencie życia i na ten moment życia nakłada się ogólnospołeczna sytuacja, której nikt się nie spodziewał. Wydawałoby się, że niezmienne w świecie bez wojny jest, że dorośli zajmują się sprawami zawodowymi, dzieci uczą się w szkole, najmłodsi chodzą do przedszkola.

Tym czasem 12 marca wszystko się zachwiało, stanęło w miejscu, zostaliśmy od siebie odizolowani, włączeni w świat wirtualny, tęskniący za „normalnością”, która nagle zyskała smak luksusu.
W takich okolicznościach musieliśmy uporać się z trudnym dylematem: czy i jak pożegnać tę cząstkę dziecięcego Borowiaczka, która we wrześniu już do nas nie powróci?
Nie wyobrażając sobie jednak rozstania bez pożegnania zdecydowaliśmy się uroczyście, choć inaczej, pożegnać nasze „Sówki” i „Kózki”. Uroczystość odbyła się 26 czerwca 2020 roku, na boisku przedszkolnym na wielkiej scenie, która umożliwiała zachowanie zlecanych odległości. Bez przytulania i uścisków, za to ze wzruszonym sercem i zaciśniętym od emocji gardłem, wszyscy tę chwilę przeżyli wyjątkowo silnie, mocno, ciesząc się wzajemnym widokiem.

Wspólnie przeżyte w Borowiaczku chwile stanęły przed oczami, wzajemna wdzięczność dzieci, nauczycielek i rodziców dopełniła wrażeń i emocji tej niecodziennej uroczystości. Słowa podziękowań i dawanej sobie wzajemnie otuchy były słodyczą tego dnia. Po was kochane „Sówki” i „Kózki” na zawsze pozostanie ślad w Borowiaczku.

„Sówki” zapisały w historii przedszkola swoją wyjątkową drogę. Rozpoczęły w starym budynku przedszkolnym, przeżyły rok w gościnnym budynku zastępczym przy Szkole Podstawowej w Śliwicach, otwierały drzwi pięknego rozbudowanego, a właściwie pobudowanego na nowo, Borowiaczka, by na końcu etapu przedszkolnego przeżyć zdalne nauczanie i czas niecodziennego zamknięcia placówki.

Pozostawiamy was kochane dzieci i drodzy rodzice, głęboko w naszych wspomnieniach i sercach. Wiemy, że taka jest kolej rzeczy, by nasze dzieci wyfrunęły, by swoim pięknym wnętrzem, zdobywać świat. Dzieciom i dorosłym życzymy, by nie zapomnieć i mocno doceniać, że dana nam „codzienność” i „zwyczajność” to prawdziwe dary Nieba.

Ilona Kiełpińska

przedszkolaki występujące na podeście
grupa przedszkolaków z grupy Kózek śpiewa
Przedszkolaki z grupy Sówek występ artystyczny
Motto Borowiaczka wypisane na deskach połączonych sznurem
Podziękowania rodziców dyrektorce przedszkola
Podziękowanie rodziców przedszkolankom
Powitanie rodziców podczas uroczystości zakończenia roku
przedszkolak wpisuje się do księgi pamiątkowej
przedszkolak odbiera dyplom
wspólne zdjęcie dzieci rodziców i przedszkolanek
wspólne zdjęcie dzieci rodziców i przedszkolanek

 

Zamknij menu
Wróć na początek strony